Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányharapást mivel lehet...

Patkányharapást mivel lehet kezelni amivel gyorsabban gyógyul?

Figyelt kérdés
Amúgy nagyon szelíd, imádnivaló a patkányom, én voltam a hülye mert miután ettem akkor akartam dögönyözni, és megérezte a számon a kaját és beleharapott. Két pár centis csík van a szám fölött, kicsit fel is dagadt. Mivel kenjem hogy hamar elmúljon? Nagyon esztétikus látványt nyújtok vele :D
2011. jún. 24. 18:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Betadine, jegelés, neogranormon ha sebes is. És ne aggódj, egy ketrecben tartott egészséges házi patkánytól max. annyi fertőzést kaphatsz el, amit egy hörcsögtől kapnál, pedig azzal se rohangál senki orvoshoz.
2011. jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam is hogy mivel házi patkány, így mi baj lehet, bár előfordulhat bármi, de sok patkányom volt, hörcsögöm is, és eddig egy harapástól, karmolástól, meg semmitől nem lett semmi baj. Elég akkor csak fertőtleníteni?
2011. jún. 24. 19:28
 13/20 Platypus ***** válasza:

Speciel sokkal kevésbé gáz, mintha macska harapott volna meg. Egy ketrecben tartott patkány nem találkozik az anyatermészetből származó kórokozókkal, míg egy kijáró macska nap mint nap találkozik vad rágcsálókkal.

Egy tetanuszt nem árt kérni, de amúgy nem vészes a dolog. Fertőtlenítsd le, később kenegetheted árnika krémmel vagy valami hasonlóval, hogy gyorsabban gyógyuljon.

2011. jún. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Igen én is így gondolom :)

Köszi a válaszokat!

2011. jún. 24. 19:52
 15/20 anonim ***** válasza:
Ha aggódsz, kérhetsz egy tetanuszt, de igazából, ha egész életében a lakásban lakott a patid, felesleges szerintem. Az elmúlt 15 évben, mióta patkányokat tartok, számtalanszor haraptak már meg (volt, hogy igen csúnyán is). Apám, ha minden egyes alkalommal orvoshoz rohangáltam volna... :D Semmiben nem más, mint ha pl. egy hörcsög harapott volna meg, csak azért akarnak rögtön orvoshoz küldeni, mert jajj patkány. Betadine, semmi bajod nem lesz. :)
2011. jún. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

"Igen gondoltam is hogy mivel házi patkány, így mi baj lehet,"


hát igen van egy patkányod de azt sem tudod, hogy milyen.


Tudod van a házi patkány és a hobbi (csuklyás) patkány.

Ha neked még így is házi patkányod van és az harapott meg akkor semmi sincs rendben, mert olyan betegséget is elkaphatsz, hogy elpatkolsz.

2011. jún. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A "házi" jelző ez esetben valószínűleg nem a fajára, hanem az életmódjára utalt...
2011. jún. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Én nem várnék, hanem írány az orvosi ügyelet!Biztos ami biztos.Mert ha elfertőződik akkor aztán szépen elintézte az arcod.Pláne ha fel van dagadva akkor biztos, hogy valami van.Nah meg az állatharapásnál tényleg fontos a tetanusz.Azt meg ha nem kapod meg időben akkor az elég baj.
2011. jún. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

A "házit" tényleg úgy értettem, hogy lakásban tartom, sose volt kint szabadban vagyis nem utcáról szedtem össze vagy valami..

Amúgy mikor írtam a kérdést akkor történt előtte pár perccel, már nincs feldagadva, nem piros, meg semmi, csak az a két csík maradt meg, ami remélhetőleg hamar be fog gyógyulni, kenegetem betadinenal.

2011. jún. 24. 21:19
 20/20 anonim ***** válasza:
bőrgyógyászat. szerintem. Bp. VIII. Mária u. 41 (ha pesti vagy persze)
2011. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!