Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Cukormókus vagy degu?

Cukormókus vagy degu?

Figyelt kérdés
Melyik a ragazkodóbb, "praktikusabb" egy 13 éves lánynak? Nem első állat lenne már voltakk hörcsögeim, nyulam és mindegyiknek rendesen gondját viseltem.
2011. jún. 25. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak deguval van tapasztalatom, annyira ragaszkodóvá válik h üldözi az embert és felmászna rá, vigyázni kell h rá ne lépj. :D
2011. jún. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nővéremnek voltak degujai, ők elég vadak voltak bár az előttem író rá az élő példa hogy ezek szerint lehet szelíd is. a cukormókus is nagyon szelíd, én inkább azt venném mert a degu állítólag társas állat, abból alapból kettő kéne de két egynemű verekszik, ellentétes nemű meg szaporodik mint a fene
2011. jún. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
cukormókus
2011. jún. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
87%

A cukormókus is társas állat. Továbbá erősen éjszakai, nappal úgy alszik mintha agyonlőtték volna. Speciális kaját igényel, gyümölcsöket meg rovarokat. Ez idő és pénzigényes. Ha nem foglalkoznak vele kiskorában, akkor ez a faj sem szelíd annyira. Nagyobb ketrec kell neki. Összességében sokkal bonyolultabb és költségesebb a tartása, szerintem fanatikusoknak való állat.


A degu ehhez képest sétagalopp. Nappal is aktív, az etetése annyiból áll, hogy degutápot és szénát veszel a boltban és nem kaphat cukros dolgokat. Szintén akkor szelíd, ha olyan helyről veszed, ahol már kiskorában is sokat foglalkoztak vele. Társas állat, azonos nemű tesókat érdemes venni. Ha különlegességre vágysz, akkor néhány tenyésztőtől lehet venni kék degut, ez egy nagyon szép színváltozat.

2011. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem van degum, 13 évesnek nem ajánlom, én 18 vagyok és rengeteg baj van vele.. nagyon imádom, mert kis cuki értelmes, de egyébként ki kell engedni futtatni, és nekem már rakat dolgot szétrágott.. ablakkeretet, net kábelt.. meg lehet simogatni és odajön, de a kezemben nem marad meg, néha meg is harap ha olyan kedvében van..
2011. júl. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
degu
2011. júl. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
amelyiket szeretnéd. ha rendesen gondozod, szereted, mindkettő ragaszkodik majd hozzád :)
2011. júl. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel 13 éves vagy, mindenképp a degut. A cukormókus tartása sokkal bonyolultabb, költségesebb. Igaz, hogy ki kell engedni, de mindent el kell pakolni, a kábeleket felemelni, vagy olyan helyen elengedni, ahol nincsenek rágható dolgok... és akkor nem jársz úgy, mint az egyik előttem író. És két azonos nemű teljesen jól elvan egymással. Ugyan úgy tudnak ragaszkodni, de a mókust talán nehezebb megszelídíteni. És a mókus 10-12 évig él. Tehát most pont nem aktuális, mert ha elhanyagolod, hamar visszavadul. Aztán ki tudja, mi lesz miután leérettségizel. Egyetem mellett nem biztos, hogy lesz rá elég időd (mert lássuk be, elég időigényes állat). A degu kevesebb foglalkozás mellett is szelíd marad. A mókusnak hatalmas hely kell, hogy tudjon "repkedni", és bizony szeretnek jelölgetni, ami igencsak büdös. Az ürüléke is büdös, tehát a szüleid lehet nem tolerálnák, és emiatt gyakran kell takarítani is. És csapatban kell tartani őket. Gerincteleneket, nektárt, kevés joghurtot, gyümölcsöket eszik, tehát nincs az, hogy elmész 3 napra, berakod nekik a kaját, és kész, mert megromlik. A degu nekik való magkeveréket eszik, a helyigénye kisebb, 1-2 hétre magára lehet hagyni. A degu átáll a te ritmusodra, tehát éjjel alszik, nappal ébren van. Ha valami érdekel, bármelyik fajról, kérdezz nyugodtan:)
2011. júl. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
degu, ha kis korában kezded el nevelni jobban ragaszkodik (nem bújik el előled, nem harap meg ha benyúlsz hozzá ). szerintm
2011. júl. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!