Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörit szeretnék, de...

Hot_kiss kérdése:

Törpehörit szeretnék, de nemtudom. Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék már ilyen kis pici állatkát és végre eljutottam odaáig, hogy lehet is. Mit kell hozzá vennem? Gondolok itt.. a helyére, hogy miben tartsam. Aztán miteszik, milyen játékot vegyek satöbbi. Árak is érdekelnének!

Attól nem lesz baja, hogyha sokat játszok vele? Sokat simizgetem meg hasonlók..

Igazából csak egyet szeretnék, de mi alapján válasszak? És mekkorát/ milyen időset?


Előre is köszi.


2011. jún. 25. 23:07
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%

hát előszöris ketrecben tartsd. de ne olyanban amibe beleszorulhat a fejecskéje mert akkor kidüllednek a szemecskéi és meghal.

etetni is kell.különben kidüllednek a szemecskéi és meghal.

simizgetni meg nemszabad.főleg akkor nem ha öreg mert elfeslik.

2011. jún. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szuper. Pont a Te pihentagyú válaszodra volt szükségem első... váó.


Esetleg valaki segítőkészebb?

2011. jún. 25. 23:41
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!nekem wolt!nem egy nagy hacacáré.;) Szóval.A ketrec a legideálisabb a tartására.Hetente egyszer kell kitakarítani.Forgács lesz az alma, rakhatsz be neki szalmát is, mert fészket csinálnakbelőle.Imádják benne a Wc-papír gurigát, rágcsálják, játszanak vele.Az eledele hörcsögeledel.Szeretik a diót, az ilyeneket.Minden nap rakj be friss gyümölcsöt vagy zöldsége.Én almát, répát, salátát szoktam régebben.(már nincsenek.:()Előnyös, ha veszel neki hörcsögkereket egy kisállatkereskedésben.Mert úgy nem hízik el.És nembaj, ha túl sokat játszol vele, de ha már megharap, akkor rakd vissza.Nem fogja ezt tovább csinálni [a harapást] ha berakod.;-) Sok sikert hozzá! ßy:Wywy18
2011. jún. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jah és a kiskorúakat ajánlom, mert azt Te nevelheted fel.;-)
2011. jún. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hasonló kérdés, olvasd el a válaszokat, hátha valamelyik segítségedre lehet! :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__1924784-h..

Törpehörcsög, aranyhörcsög.. Inkább csak méretben különböznek! Nekem jelenleg egy aranyhörcsögöm van. Őt jobban lehet simogatni, könnyebb megfogni, mert nem annyira pici mint a törpehörim volt. :)

2011. jún. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
hát krumplival ne ettesd mert az ilyen kis féle állatok a krumplitól meghalnának,saját tapasztalt.
2011. jún. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, itt-ott már olvastam, hogy krumplit nemszabad neki adni, mert nagy a keményítőtartalma.
2011. jún. 26. 10:47
 8/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a kéz és köszönömszépen(:
2011. jún. 26. 11:01
 9/12 anonim ***** válasza:

[link] a cím ne tévesszen meg, balmenüben a fajokról, és ott dzsungáriai törpehörcsög, jól le van írva, már ha dzsungériait akarsz. Én a roborovski-t jobban szeretem, de nem sokban különböznek:) Illetve a kínai csíkos örcsög is nagyon aranyos, de ritkább.

Mindenképp tenyésztőtől szerezd be, ha írsz települést, lehet, hogy tudok arrafelé megbízhatót mondani.

A hörcsögök nincsenek oda a dögönyözésért, elvannak kézben, de nem fogják várni, hogy simogasd (mint egy degu vagy egy patkány, hogy húzza oda az ujjadat, hogy ott-ott vakargasd) csak hogy kivedd, engedd el futkosni. Egyedül kell tartani, szóval jó, hogy egyet akarsz:)

2011. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kriszkee válasza:
a hörcsög nem olyan nagy dolog de ha veszel hozzá kettöt lehetőleg egyszerre olyan állatkereskedésben ahol össze voltak szoktatva akkor egyszerre 2 vel is jáchatsz és azt is nézheted ahogy összebújnak vagy ha pároztatod őket akkor figyelj hogy mikor meg születnek az apát rakd külön addíg mig nem tudnak rendesen járni, enni és csak azér ajánlok 2 őt mert nekem halt meg ugy egy hörim hogy nem volt sennki aki játszhatna vele mert éjszakai állatok és este eggyüt játszadoznak mert a nap 24 órájában nem tudsz vele foglalkozni de a ott lesz neki a másik hogy ne l legyen depressziós a ketrecre figyelj hogy ne legyen kijárata vagy hogy a rács közé be ne szoruljon de tarthatod akváriumban is amiben van neki elég hely játszani csak ne férjen hozzá kutya/macska , gondolom tudod miért .... és a játékról annyit hogy imádják a WC papír gurigát de vehetsz a kereskedésben olyan hörcsög karikát is amiben futkoshat és persze játszani is ki veheted és van ha nem szeret az akvárim/ketrec ben lenni akkor vehetsz neki olyan nagy golyót amibe bele ő is a kaja is víz is és futkozhat a házban anélkül hogy eltűnne ... remélem most ennyi válasz és magyarázás után végre döntést tudsz hozni és gondozni a hörit :)
2011. jún. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!