Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy védhetnék meg két ártatla...

Hogy védhetnék meg két ártatlan nyuszit?

Figyelt kérdés
A családom felfogása teljesen más mint nekem. Nekem a nyuszi egy szinten van a kutyákkal, és azokkal az állatokkal amit nem eszünk meg. Nekik viszont annyit jelent mint egy csirke.Keresztanyámék kaptak két nagyon aranyos nyuszit. Azt tervezik, hogy mind a kettőt ... hamarosan. Próbáltam lebeszélni, őket de nem hallgattak meg és kinevettek. Még 1kg-ok sincsenek. Mondtam, hogy megvenném őket, de hajthatatlanok. Otthon van egy nyuszim már több mint egy éves. Oroszlánfejű törpenyuszi, lány és imádom, ezért nem bírom tétlenül nézni, hogy mit terveznek velük. A vőlegényem is támogat de még így is kevesek vagyunk.Segítsetek, kérlek.
2011. júl. 2. 01:06
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
45%

Ha sima házinyulat kaptak azon bizony arra valók, hogy megegyük őket.

Miben más egy nyúl, mint a tyúk?

Mert a kisnyuszi aranyos?

A kiscsirke is az.


Ne tarts gonosznak, sokkal nagyobb állatvédő vagyok, mint az emberek többsége, emellett úgy gondolom, álszentség lenne tőlem húsevőként kivételezni egyes állatokkal csak azért, mert aranyos.

Ha képes vagyok megenni a csirkehúst, akkor nem fogom gyilkosnak nevezni azt, aki leöli őket.

Ettem már nyulat is....

Lényeg, hogy életükben hozzájuk méltó környezetben élhessenek és ha itt az idő, a lehető leggyorsabb és fájdalommentesebb úton távozzanak.


Ha neked ezt is nehéz elfogadni, legyél vegetáriánus, úgy hihetőbb lesz a felháborodásod.

Én régebben az voltam, de csak 1 évig bírtam, győzött a sertéspörkölt finom íze... :)


Az esztelen öldöklést, kínzást ellenzem és harcolok ellene ahogy tudok, de álszent dolognak tartanám, ha 2 nyulat akarnék megmenteni a haláltól csak azért, mert olyan aranyosak, miközben délben jóízűen kanalazom a húslevest.

2011. júl. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
37%

Bocsi, de a véleményed és a szemléleted nem erőszakolhatod másra. Ha ők meg akarják... a SAJÁT nyulaikat, akkor megteszik. Ez van. Nem a te nyulad akarják...

Én is imádom az állatokat de szeretek enni is, és elfogadom hogy némelyikük haszoncélokra is alkalmas. Mi ebben a rossz? Talán "mű" dolgokat kéne ennünk vagy csak növényt? Nem meggyőzni akarlak. Semmi bajom azzal ha valaki ezt vagy azt nem eszik. De nem kéne úgy beállítani mintha ez nem lenne normális.

Nekem az a véleményem, hogy amíg az állat boldog volt életében és nem szenvedett (mint a nagyüzemben - olyat nem is ennék), addig nem kell, hogy bűntudatom legyen.

2011. júl. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Elismerem a többi állat a csirke, a sertés arra valók, őket nem tartanám a szobámban. De a nyuszik mások, nem olyanok akiket csak úgy megölünk és megesszük. Sajnos régebben láttam hogy ölik meg őket és abban nincs semmi tisztesség. A végén a nyusziból alig maradt valami amit meg lehetett főzni.Borzasztó volt.És akkor ennyit ért az élete?Pár deka hús?Ennyi? Ha egyszer igazából felfigyelnének az emberek rájuk meglátnák azt amit én láttam meg bennük. Nem egy üres tekintet néz vissza,hanem egy érző szívű állatka, aki törődésre vágyik. Egyszer próbáld ki és meglátod.
2011. júl. 2. 01:38
 4/33 anonim ***** válasza:
52%
Én együttérzek veled, de nekem úgy tűnik, hogy ők ezt már eldöntötték és már csak azért is megcsinálják. Hogy neked megmutassák pl. Ha már felajánlottad, hogy megveszed őket... Nyulat akarnak enni mindenképp. Megmutatják ki az úr.
2011. júl. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
47%

Én megértem a kérdezőt :( Elsővel nem értek egyet, a nyúl nem olyan szintű, mint a disznó vagy a csirke, a nyulat szerintem nem lehet megenni, és kész! El is ájulnék, ha nyulat etetnének velem, kb. olyan érzés lenne, mint ha kutya- vagy akár emberhúst tukmálnának rám!

Hát nem tudom, Kérdező, ha másképp nem megy, lopd el a nyuszikat! (Komolyan... Én szerintem ilyesmit tennék. Max. vinnék nekik ugyanolyan árban sertéshúst.) Vagy esetleg használhat a győzködés, hogy még túl kicsik, hizlalni kéne még őket... Tudod mi jutott még eszembe? Nincs a családban kisgyerek??? De komolyan!!! Ha őt odaviszed, megszereti a nyuszikákat, aztán elmondod neki, mit akarnak velük, biztos elkezd bömbölni, és egy kisgyereket csak megsajnálnak :P

2011. júl. 2. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
26%

Akkor valamit rosszul láthattál.

Mi régen nagyon sok nyulat tartottunk, egy részét eladtuk húsnak, a többit mi ettük meg.

Egyáltalán nem kell kegyetlen módon megölni.

A nyúl gerince nagyon könnyen eltörik a nyaki résznél, szinte azonnal meghal.

Aztán persze megnyúzzuk, de még így is marad rajta mit enni.


Ha valaki még nem kóstolta volna: nagyon édes a nyúlhús, elsőre talán szokatlan, de finom.

[link]

2011. júl. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
49%

Én is így gondolkodtam, amíg véletlenül nyúlhúst nem sikerült fogyasztanom. Isteni.


Minden kisnyuszi aranyos, de megnézném mit csinálsz mondjuk két spániel-méretű belga óriással.

A sertésnek meg olyan értelmes szeme van, mint egy kutyának, mégis megeszed.

Mert a nyuszinak puha szőre van?


Nem értem miért vagy kiakadva. Ne ebédelj akkor a családoddal, amikor nyúl van tálalva és kész.

2011. júl. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Én teljesen együttérzek veled. Én nem lennék képes egy nyulat megenni sem, nem hogy tudni arról, hogy ott vannak és mi vár rájuk! Én nem hagynám, ha másként nem sikerül meggyőzni őket, akkor erőszakkal elvinném őket onnan!

Férjemék szülei disznót vágtak pár napja, nem voltam ott, de láttam azt a disznót élve! Nem vagyok képes enni belőle!

Egyébként más az, hogy megvesszük a boltba a húst (disznó, csirke) és más dolog az is, hogy látjuk élve az állatot és tudjuk hogy milyen sorsra jut! Na ez a nem mindegy! De nyuszit még úgyse ennék, ha csak boltból vennénk meg, nyuszit nem lennék képes megenni, én úgy gondolom a nyúl nem arra való, hogy megegyék, akkor ezzel az erővel minden fajta állatot le kéne vágni, a kutyát és macskát is...

2011. júl. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
bocs hogy ezt mondom de lehet hogy ök direkt arra veték hogy nyam meg hát finom (bocs) nekem volt kettő és mind2 nyam :) szal... finommm!
2011. júl. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Minden nyulat sajnos nem tudsz megmenteni.

Én személyszerint nem szeretem a nyúlhúst, de a házi nyulakat erre tenyésztették ki, nem babusgatásra..

Ezt pont én mondtam, akinek egy tarka házinyuszija van kis(nagy:))kedvencként..

2011. júl. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!