Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meghalt az egyik tengerimalaco...

Meghalt az egyik tengerimalacom, mennyi idő alatt fogja kiheverni a párja?

Figyelt kérdés
Két fiú malackám volt az egyik ma reggelre meghalt :((( Hoztam neki egy másik fiút, de nem merem őket még összeengedni! Amelyik egyedül maradt,sír egész nap, gondolom hiányzik neki a társa, őt keresi...mennyi idő alatt heveri ki és fogad el egy másik társat???
2011. júl. 3. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem megpróbálhatod vele összeengedni,hátha megnyugszik. de ha veszekednek akkor tedd még külön.
2011. júl. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tetris ***** válasza:
Még sose volt tengerimalacom, ezért kérdezem, hogy hogyan tud sírni egy ilyen kis állat? Nyüszög, vagy hogy?
2011. júl. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, nyüszög, sípol, stb.. az ember megérzi ha az állat nyugtalan, szomorú, semmi életkedve nincs.
2011. júl. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Tavaj nyáron nekem is meghalt a tengerimalacom párja rá kb egy hónapra vettem másikat szóval ha nem akarja még elfogadni nincs olyan nagy baj!
2011. júl. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem még ne rakd be hozzá a másikat. Hagyd, hagy gyászoljon a malackád.


Sajnálom szegényt :(

2011. júl. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Rikimisi ***** válasza:

Nagyon sajnállom a malackádat!!

A társának biztos nagyon hiányzik és jól tetted,hogy hoztál neki másik barátot....csak arra figyelj,hogy az uj malacka fiatal legyen,a legjobb a frissen elválasztott pár hetes(4-5)

Nem tudom milyen idős a malackád de az a jó ha legalább fél év korkülönbség van köztük...így adott a dominencia kérdése.(nem úgy értem,hogy az egyik mondjuk két éves akkor a másik másfél legyen...felnőtt mellé a picike,pici mellé pedig felnőtt)Két felnőtt fiú malit elég nehéz összeszoktatni!!

Az összeszoktatást mindig semleges területen kezdjed ahol nem érzi egyik sem a szagát.Ha itt jól el vannak akkor lehet betenni a ketrecbe de azt előtte jól át kell mosni ecetes vizzel(a kellékeket is) és tiszta forgácsot betenni,hogy egyik se érezze a saját területének.Ha most külön kecóba tartod őket esetleg egymás mellé teheted és meglátod min szólnak egymáshoz!Egy két nap után szerintem megpróbálhatod összeismertetni őket(ha megfelelő a korkülönbség)A malackák nem úgy gyászolnak mint a pld a csincsillák...a tied most nagyon egyedül van és magányos...biztos örülni fog a társnak.

2011. júl. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hiányzik nekem is..és akárhányszor eszembe jut vagy róla beszélek, sírni kezdek :((( Szerettem nagyon!! Most egymás mellett vannak egyenlőre külön ketrecbe, az enyém 1.5 éves akit hoztam neki ő 4hónapos, tehát kórban ideális...de mivel az én kismalacom sírdogál még szerintem is gyászol ő még a társa szagát keresi és őt várja vissza...hagyom had nyugodjon meg :((((
2011. júl. 4. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!