Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a legideálisabb étel a...

Mi a legideálisabb étel a dszungáriai törpehörcsögöknek?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok ami otthon is megtalálható,nem kell drágán megvenni!!
2011. júl. 4. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi mindent adunk neki: kekszet, gyümölcsöket, magvakat, sajtot, még csokit is evett :D
2011. júl. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de nem igen erre gondoltam :-) arra vagyok kíváncsi hogy pl.:szereti-e a paradicsomot?amúgy milyen csokit evett??
2011. júl. 4. 16:37
 3/7 anonim ***** válasza:

szeretik a paradicsomot, a dinnyét, répát, uborkát salátát, almát, banánt mindent!

mogyorósat evett a kis huncut, úgy elhúzza a kezemből...de nem túl sokat adtam neki :)

2011. júl. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hallottam valami olyanról hogy nem lehet adni neki "k" btűs gyümit vagy zőldséget meg délgyümölcsöt ebből mi lehet igaz??
2011. júl. 4. 17:07
 5/7 anonim ***** válasza:

semmi :D

volt egy egerünk, az ugye mindent megeszik és ugyan azt ette a hörcsög is :D

2011. júl. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A káposztafélékkel kell vigyázni, mert puffadást okoznak, illetve a salátával is, mert permetszermaradványok lehetnek rajta, ami neked nem árt, de neki igen. Csokit ne adj neki, mert székrekedése lesz, meghalhat, illetve cukorbeteg is lehet tőle. A cukros kekszet ugyan ezért le. A szervezetük nem tudja lebontani a cukrot. Alapvetően alma, répa az, amit szeretnek, és van otthon. Kaphat paradicsomot is, de ne sokat, nehogy hasmenése legyen. A citrusféléket és a paprikát ne nagyon add neki, mert rettentő sok benne a c-vitamin, és veseproblémái lehetnek. Amiket leírtam, mint "ne nagyon add", azoktól sem lesz baja, ha keveset kap (kivétel a csoki, cukros dolgok, azokat egyáltalán ne). Mogyorót, diót mint nasit, különböző aszalt gyümölcsöket, túrót, joghurtot, sajtot, főtt tojást, főtt/sült húst keveset, mint állati eredetű fehérje, gondolom otthon nincs, de fillérekért tudsz venni lisztkukacot, vagy gyászbogát lárvát, az is jó.

Ha érdekel valami konkrétan, hogy eheti-e, akkor kérdezz nyugodtan:)

2011. júl. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem szíriai aranyhörcsögöm van, de gondolom nagyjából azt eszi mint a többi höri fajta, az enyém ezeket kapja:

Minden nap: alma, banán, paradicsom, saláta, kis sajt, uborka, paprika, répa (+ ha van valami új gyümi otthon akkor azokból is kap mindenképp pl.: cseresznye, eper, barack, dinnye, szőlő...stb.).

Az én hörcsögöm kedvence a saláta, banán legfőképpen. Az almát már unja, mostanában nem nagyon eszi, az uborkáért sincs oda. Én mindent meg szoktam neki hámozni és nagyon alaposan megmosok mindent.

Néha kap: kis főtt tojást, főtt tésztát, kis rántotthusit vagy más fajta husit úgy hogy az olajat jól leitatom róla, palacsintát...stb. Kekszet minden héten kap (háztartási kekszet). Vitaminos magkeveréket kb. 2 naponta kap, kap még vitaminos dropsot meg különféle csemegéket pl.: mézzel összeragasztott magos rudat...stb.


Amit nem szabad adni nekik: csoki, sós dolgok, káposzta, nyers krumpli, citrom, retek, hagyma...stb. Én a gyümölcsök magját sem merem adni neki, nehogy mérgező legyen.

2011. júl. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!