Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degu v Csincsilla? (Kérdésed...

Degu v Csincsilla? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Melyiket lehet jobban kézbe/hez szoktatni? Melyiket választanád? Minden infot előre is köszi!:)

Ja és ha tudtok jó tenyészete(ke)t lécci írjátok le!


2011. júl. 5. 20:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szerintem a csincsillát
2011. júl. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mindkettő teljesen kezes, ha jó tenyészetből veszed. Én egyiket se választanám egyébként :D
2011. júl. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Mindkettő barátságos, ha jó helyről jön, ugyan annyira kötődnek az emberhez. Írj települést, és akkor próbálok hozzád közel esőt mondani.

A csincsillának nagyobb ketrec kell, és maga az állat is drágább, kajának a tenyésztápot javaslom, ahhoz tudok adni elérhetőséget, ha gondolod.

A csincsilla bőven elél 15 évig, míg egy degu 5-7 évig él. Ez is fontos szempont.

2011. júl. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Budapesti vagyok. Amúgy most hörcsögöm van úgyh nem a közeljövőben lesz csak majd szeretnék tartani valamelyiket. :)

Minden eddigi választ köszönök és várom a többit!:)

2011. júl. 5. 21:29
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha döntöttét, és ha aktuális, akkor keress meg, és mondok tenyésztőt, deguk a rágcsamentőknél is szoktak lenni, örökbe is fogadhatsz:)
2011. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Csincsilla is szokott lenni rágcsálómentőknél, ha már itt tartunk, bár tény, hogy degu sűrűbben.
2011. júl. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
szerintem degu nekem már volt és könnyen meglehet őket szeretni . ha összeállítalsz neki egy 1mx1m helyet kiengeded és futattni lehet :D
2011. júl. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
A csincsilla nagyon aranyos állat, viszont sokkal nagyobb ketrec kell neki és a degu szerintem sokkal kezesebb is (a barátnőmnek van deguja). Azt nem tudom hogy a degu megrág-e dolgokat (valószínűleg) de az biztos hogy a csincsilla mindent megrág. Volt egyik ismerősömnek és elrágta a mosógépnek a zsinórjait..éna degu mellett döntenék.
2011. júl. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mind a kettő éjszaka aktív így csak akkor ajánlom ha tudod olyan helyen tartani őket, ahol nem alszik senki.

Amúgy a csincsilla ezerszer cukibb szerintem.

2011. júl. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: igaz, hogy alapvetően mindkettő éjszakai, de könnyen alkalmazkodnak a gazdihoz, nálunk a csinik is, deguk is akkor vonulnak aludni, amikor mi:) Ugyan annyira kézhez lehet őket szoktatni. Az egyik csinim elalszik az ölembe, és alig lehet olyankor a ketrecbe rakni, mert visszaugrik. A deguk egyenesen hisztit vágnak le, ha nem simogatom meg őket, amikor ott vagyok:)Mindkét faj megrágcsálja a vezetékeket, és a tapétát is előszeretettel bontják meg:) Azt válasz, amelyik jobban tetszik, mivel az igényeik kb. egyformák:)
2011. júl. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!