Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi kellene a tökéletes lakhely...

Xnorkax kérdése:

Mi kellene a tökéletes lakhelyéhez egy mezei pocoknak?

Figyelt kérdés

Találtam egy kis mezei pockot, már három napja etetem fecskendőből és reményeim szerint életben marad. Már teljesen fejlett, kinyílt a szeme, szép kis bundája van. Sajnos szabad ketrecem nincs, de van egy akváriumom és gondoltam azt rendezem be neki. Mi kéne bele? Úgy figyeltem meg, hogy a fűrészport nem szereti. Akkor mi menjen bele? Macskaalom jöhet? Az akváriumba az itatót hova rakjam? Mókuskerék mehet?

Köszi a válaszokat!


2011. júl. 7. 11:25
 1/5 Falun ***** válasza:
széna, száraz fű... ami a mezőn található
2011. júl. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én szalmából és szénából csinálnék neki kuckót, illetve kéne valami üregszerű házikó is, ahova bebújhat, mert ők alapvetően üregekben laknak. Létezik ún. fapellet is, ez fából préselt, apró hurkákból álló alom, hátha az jobban tetszik neki, mint a forgács.


Mennyi idősen találtad vajon? Azt írják itt az alsó linken, hogy 18 nap után elválasztható, vagyis figyelned kell majd, hogy utána átálljon szilárd kajára!


[link]


Ja, és nagyon-nagyon jó fej vagy, hogy segítesz neki! :) Remélem megmarad! Egyébként nem védett, vagy veszélyeztetett faj, ha akarod megtarthatod, de akár vissza is eresztheted a mezőre.

2011. júl. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Remélem wikipediás válasz is jó, legalábbis ötlet merítésre:

"A föld alatt kb. 20-30 cm mélységben járatokat ás. Járatai egy központi kamrából és sugáralakban elhelyezkedő kijáratokból állnak. A központi lakrészt száraz fűvel, szalmával, levelekkel béleli ki.

Téli álmot nem alszik. Télen a hótakaró alatt ás hosszú folyosókat, melyeket fűvel bélel ki."

2011. júl. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:

Volt egy időben mezei pockom, ritka agresszív jószág volt így végül elengedtem. A tiéd gondolom meg fog szelídülni, ha ilyen fiatal.

Először is ez a faj alagútépítő. Lehet neki földes terráriumot berendezni, de ez nehezen takarítható és az állatot is csak akkor foghatod meg, ha ő akarja. Pótmegoldás, ha nagy szemű forgácsot, sok szénát és WCpapír gurigákat adsz neki, ebből is tud alagutakat formázni. Alá rakhatsz vékony rétegben macskaalmot.

Az itatót mindegy, hova rakod, csak arra ügyelj, hogy elérje, ne tudjon belefulladni és ne menjen tele alommal. A legjobb, ha hörcsögeleséggel eteted, de adhatsz neki köles alapú madárnak való magkeveréket is meg némi fehérjepótlást(macskakaja, sajt). A kereket kipróbálhatod, de a fene tudja hogy fogja-e használni.

2011. júl. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Szerintem olyan 9-10 napos lehet körülbelül, mert ugye három napja van nálam és már ki volt nyílva a szeme, mikor találtam, a neten azt írják, hogy 7 napos korukban nyílik a szemük. :)

Igen, észrevettem, hogy szeret elbújni, mert betettem alá egy kis forgácsot, meg mellé egy plüssállatot és két zoknit és folyton valamelyik zokni alján találom meg, ha etetem.

Egyébként nagyon aranyos ki állat, meg a fecskendőt is már megszokta és jelzi, ha elég neki a kaja.

2011. júl. 7. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!