Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen a vadászgörény tartása?

Milyen a vadászgörény tartása?

Figyelt kérdés
Most nem a szakhonlapokra,szakkönyvekre lennék kíváncsi, hanem személyes tapasztalatokra,és tudásra! Szoval, hol tartsuk a vadászgörényt,mekkora helyen,honnan vegyük,mivel etessük itassuk, stb. köszi előre is
2011. júl. 10. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én állatkereskedésben vettem de azt mondják tenyésztőtől érdemesebb venni, olcsóbb is. Etetni görénynek való táppan vagy macskatáppal, illetve nagyon sok mindent lehet neki adni(tojás, csirkehús,zöldségek,stb), vizet pedig ilyen kisállat itatóba lehet neki rakni.

Igényli hogy foglalkozzanak vele, tehát ha nem kertes házban laksz, mindenféleképpen vegyél neki pórázt és hámot, naponta sétáltatni kell mint a kutyákat.(és oltatni is kell!) Ha kertesházban laksz akkor szerintem érdemes inkább kint tartani a teraszon pl.

Én egy nagyobb méretű ketrecben tartottam, de volt ismerősöm aki egy szekrényt alakított neki át, amiben fel-le tudott mászkálni

[link]


valami ilyesmi, te teljesen megfelel neki egy több emeletes ketrec, amiben van neki függőágy, abban szeret aludni, meg esetleg valami cső hogy mászkáljon benne, meg valami kis búvóhely.

Hirtelen msot ennyi jutott eszembe(:

2011. júl. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hogy is mondjam ..

alapból a görényekkel sokat kell foglalkozni (napi 2-3 óra minimum..) és ez mellet még elkell vinni heti szinten sétálni is !

etetés: kis görény : kb 4-6 szor eszik egy nap

a nagy görény az már csak 2-3 szor .

mivel a görénynek nagy a mozgásigénye , ezért nagy ketrecre is van szükség(kivétel ha nem a házba van !)

macska tápot nem szabad neki hosszú távon adni neki , mert szegény göri életét rontja .(kevesebbet él..)

és még az sem mindegy , hogy a görény elég drága állat.


- nagyketrec..

- száraztáp(ami azsem olcsó..,tudtommal 750g 1390ft , és jelenleg ez a legolcsobb görénytáp)

-hám(sétáltatni..)

-ketrecbe kellékek (gondolok : függőágy ,alvódoboz,rongyok,etető,itató,alomtál.



Büdös a görény ? semmivel sem büdösebb mint egy macska,kutya ..Van testszaga , ami pézsmaszag.. a macskát is ellehet viselni , ahogy a görényt is !!


Mivel lehet összeszoktatni a görényt?(állat..)

kutyával..macskával.. stb

az FONTOS ! , hogy nem agresszív ,idegrendszer problémával szenvedő állatra gondolok !

és az is fontos , hogy kiskoruk óta eggyüt legyenek .

Nekem van több görényem is(tenyésztjük..)

és van egy boxer kutyám , aki eggyátalán nem bántja a göriket..

2011. júl. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
-előző vagyok. Remélem mindent leírtam :)
2011. júl. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!