Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy vadászgörén...

Mennyibe kerül egy vadászgörény tartása? Drágább mint egy macskáé?

Figyelt kérdés
Alom, eledel, oltások stb. kb egy hónapban mennyiből jön ki?
2011. júl. 8. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
tuti olcsóbb mint egy macska
2011. júl. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
dehogy olcsóbb! sokkal drágább
2011. júl. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
miért lenne drágább?
2011. júl. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Ez a kajájuktól függ leginkább.A kifejezetten görény tápok drágábbak, mint egy átlag cica táp.Házikosztot jobb nem adni görénynek.Vadászgörénynek kell valamilyen ketrec is, az macskának nem kell.Kisállat itató is kell neki,cicának nem.Sétáltatásához hám kell.Oltások nagyjából annyiba kerülnek mint a macskáknak.

Mieött vadászgörényt veszel olvass alaposan utána, sokmindent nem ehet meg( pl nyers diszóhús),idomítására adott esetben rengeteg időt kell szánni,mert haraphat ami ciki ha szájzárral végződik.

2011. júl. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jesszusom, mi az, hogy a macskát nem kell itatni... asszem nem te leszel a hiteles forrás állattartás ügyben :P


Azt tudom, hogy a puszta színhús káros. Macskaeledel jó neki? Vagy miben különbözik az összetételük?


A felszerelés külön téma, azt megoldom. Van tapasztalatom ilyesmivel, szóval nem okoz gondot. A hámot megvarrom itthon, függőágyat, játékokat szintén. Néztem boltban, egy ilyen hám egyszerű hevederből, csatból és a fém alkatrészekből áll. Ha nekiülök, a ketrecet is össze tudom ütni, ha egy szék meg egy polc is ment menni fog ez is...

2011. júl. 8. 18:06
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

hát igen,macskának is kell etető illetve itatótál,hordozó,rendes,minőségi kaja,ami nem olcsó...attól még mert macska nem házikoszton vagy tesco gazdaságos konzerven kell élnie...

neki is kellenek játékok,fekhely,kaparófa...stb,stb...

2011. júl. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A vadászgörény amennyire tudom az esteke nagy részében eléggé hiperaktív.

Nem pacsál össze mindent egy vizes tállal? Tud esetleg olyan csepegtetős edényből inni mint a rágcsálók?

2011. júl. 8. 18:14
 8/12 anonim ***** válasza:
Sokkal drágább.Eleve a nagy ketrec neki majdnem 20ezer ft.Én egyszer kiszámoltam és kapásból kijött 50ezer.Szóval egy macskának sokkal olcsóbb a tartása...
2011. júl. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag drága a tartásuk is és a beszerzésük is.


Maga a görény 5e Ft-tól akár több tízezer Ft is lehet (egy jó vérvonalú, különleges színű, tényleg profi tenyésztőtől származó kölyök akár 40ezer). Ezt te döntöd el honnan és mennyiért veszed, de mindenképp figyelj oda hogy jó helyről vedd (sok bosszúságot, harapást és orvosi kezelést spórólsz meg így). A MAOVE honlapján sok hasznos infót olvashatsz erről: [link]


Felszerelések:

Én amit tudtam magam csináltam.

Ketrec: minnél nagyobb (még akkor is ha a nap nagy részében ki van engedve), Az enyémé 140x55x100cm, 3 szintes - de csak nyáron van benne (akkor sem sokat:), amúgy az erkélyen lakik a göri, szabadon (itt is van egy ketrece, amit alvásra, evésre használ) A két ketrec meg az erkély szökésbiztossá tétele összesen kb 30-35 ezer Ft volt.

Függőágyait én vartam, az etetők, itatók, almostálak összesen kb 5-6ezerbe kerültek (4fém etetőtálka, két golyós itató, 2 nagy almostál meg 2 sarok almostál - nekünk azért kellett ilyen sok cucc mert "kétlaki" életet él a göri:))

Játékok: régi plüssök, régi zokniból "rágó-henger" és persze kapott egy-két csörgős labdát meg sipolós játékot.

Alom: mi elég sokat használunk pláne így nyáron, egy 5l-es zacskó kb másfél hétig elég (5l-400-500FT). Nem tudom más hogy csinálja hogy egy hónapig is kitart neki az 5l alom :O (vagy csak azt írja, hogy kitart:)


Kaja: Az én görim főleg csirkenyakat, és halat eszik. A csirkenyakból 2-3kg kb 2 hónapig is kitart ha kap mellette mást is. A hal az elég drága, mert szálkamentes halfilét kell venni (mi afrikai harcsát szoktunk - kb hetente egyszer kap ilyet). Kap még száraztápot (jobb minőségű macskatáp - pl: Acana) és néha alutasakos kajákat is, mert imádja (de sok tápértéke nincs). Hetente egy két nyers tojás, pici csirkemáj, tőkehalmáj, jutalomfalatnak szárított fehér hal, paszta. Őszintén szólva nem tudnám megmondani, hogy havonta mennyit költünk kajára (min 3-4 ezret).


Ápolás: ha görit akarsz szükséged lesz még körömvágóra, fülmosó folyadékra, bolha- kullancs írtóra, féreghajtóra, samponra, vitaminra és szőroldó pasztára. Ezeket több forásból is be lehet szerezni különféle árakon. Kifejezetten görényes cuccok: [link]


Állatorvos: nálunk egy kombinált oltás 4500 egy veszettségi 3000Ft.


De a legfontosabb, hogy mielőtt eldöntöd, hogy görit szeretnél olvass róluk minnél többet, ha van rá módod menny el élőben is megismerni egy-két görényt (Pesten rendszeresen szerveznek görény bemutatókat illetve van már teljesen ingyenes gazdi-képzés is - a MAOVE nonlapon olvashatsz róla).

Egyéb olvasnivaló és hasznos oldal:

[link]

[link] (az árak és néhány infó elég elavult!)

[link]

[link] Hogyan tartható a vadászgörény

[link]

2011. júl. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja és az én görim kifejezetten szeret pocsolni. Tálkában nem is tudok neki vízet betenni mert egyből beleül:P

És igen nagyon aktívak - ha ébren vannak:) Naponta legalább 3-4 óra futkosást, játékot igényelnek, amiből a gazdinak is aktívan ki kell vennie a részét.

2011. júl. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!