Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Angóra albínó vadászgörény...

Angóra albínó vadászgörény tartása?

Figyelt kérdés

Őket jobban kell fésülni?Le lehet vágni a fenekénél a szőrét?

És a szüleim megengedték,hogy kapog egyet és ezt választottam!Apukám még nem tudja,de félek nem visz el,37 perc az út és 23 km az út!Hogyan vegyem rá hogy elvigyen?


2011. aug. 11. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor előszőr beszélj a szüleiddel!

Már ne haragudj, de ez a 23km-es út akkora probléma? Mi lesz akkor ha a görid egyik este váratlanul megbetegszik és bizony utazni kell az orvosért (nem 20-30km hanem többet), sűrgősen, azonnal. Akkor is gondot fog okozni? Vagy akkor majd nem viszitek orvoshoz mert túl messze van? Ezt jó lenne még az állat elvállalása előtt tisztázni a szülőkkel.

Nekem több órát kellett utazni a göriért, nem is egyszer, mert előtte elmentem kiválasztani is - és tudom hogy nem könnyű ha nem te vagy a sofőr, ha nincs kocsid, ha nem a tiéd a döntő szó a családban. De állatot másképp nem válalhatsz, csak ha meg tudod adni neki azt amire szüksége van, és bizony van hogy utazni kell. Ha már az elhozzatala is gondot okoz mi lesz később???

(És ez nem lecseszés, csak egy jó tanács, hogy a görid érdekében tisztázzátok otthon ezeket a dolgokat is! Az állattartás áldozatokkal is jár amit az egész családnak el kell fogadnia.)


Szépek az angóra albínó görcik (az én görim tesói között is van albínó félangóra:) - de figyelj oda, hogy érzékenyebb a szemük a napfényre. Nem feltétlen kell fésűlni, de jó ha vedléskor néha átkeféled, megkönnyíted a szőrváltást. Nyugodtan le lehet kicsit vágni a fenekénél a szőrt, hogy ne legyen kakis.

2011. aug. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen anya azt mondta,ha apa nem visz el akkor elbuszozunk/hévezünk.És 4 utcával lejebb vam egy állatorvosi rendelő és egyben ügyelet:)Köszi:)
2011. aug. 12. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!