Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörényről infók? :D

Vadászgörényről infók? :D

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:

2 haveromnak is van, és számomra elviselhetetlen a szaguk:(

Nekem alapjáraton nagyon büdös, de szerintük "csak pézsmaszag"

2011. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

engem ez is érdekel, hogy mennyire büdös, harap e meg ilyesmi


NYÚL VS GÖRÉNY?

2011. júl. 14. 14:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem van két nyulam, meg volt összesen 9 ideiglenesen befogadott vadászgörényem. A görény-gazdik általában azt mondják, semmi szaga nincs a görénynek, de valójában az egyetlen olyan állat, aminek én nem tudtam elviselni a szagát (pedig nap mint nap takarítottam meg minden). Én akkor már a bakkecske szagát is jobban el tudom viselni, mint a görényét. De van, akit nem zavar. Ilyen édeskés szaga van, nagyjából pézsmaszaga. Igazából a nyúl hozzájuk képest semmi szerintem. A másik meg az volt, hogy sehogy sem tudtam lemosni a kezemről azt a szagot, miután foglalkoztam velük. De nézz meg egyet élőben, lehet, hogy téged nem zavar a szaga. =) Elég vicces állatok, aranyosak is.
2011. júl. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

görényem még nem volt de ez nagyon két kategória ám :D


Nyúl az jópofa, növényevő, szerintem nyugisabb mint a görény, de elég mókás állat. Szobatisztaságra lehet nevelni (görényt is), kézhez lehet szoktatni és nagyon kis cuki a pofija!


A görényhez azért több szakértelem kell, mégis ragadozó és elég erős ösztönei vannak. Egyesek szerint nem is lehet minden görényt rendesen megszelídíteni, de ezt majd inkább egy görényes döntse el, ne én.


Én amúgy ha belevágnék, akkor a kettő közül a görényt választanám, mert nagyon nagy egyéniségek, és jobban vonzanak a ragadozók, mint a növényevők.

2011. júl. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A görényekhez rengeteg idő kell, és elég kis bohókásak, az én görényeimmel például nem lehetett fotelben TV-t nézni, vagy ilyesmi. Mindig makogtak meg ugráltak. =) Egy nyúllal meg lehet fotelban ülve TV-t nézni. Sétáltatni mindkettőt lehet, mindkettő meg tudja tanulni a nevét, de adott időben egyik se megy oda. =D Ezen kívül a görénnyel kicsit nehezebb bánni, mert játékból is harap, és meg kell neki tanítani, hogy az ember bőre nem olyan vastag, mint a görényeké.
2011. júl. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A másik meg az, hogy a görények időközönként elrejtenek ezt-azt lehetetlen helyekre. (Pl. hús a szekrény mögött, meg hasonlók.)
2011. júl. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Vadászgörényről infók?" -> Ez így elég tág megfogalmazás... szerintem olvasgass minnél többet mielőtt még úgy döntenél, hogy görit szeretnél.

Néhány érdekes oldal (a sok közül):

[link]

[link]

[link]

[link] (az árak és néhány infó elég elavult!)

[link]

[link] Hogyan tartható a vadászgörény

[link]


Én több mint fél éven át készültem, hogy görényem legyen:)

Erősen ajánlott még a döntésed előtt meglátogatni egy-két görényest, hogy élőben is lásd (szagold, érezd) milyen is a görény. Pesten és környékén már ingyenes gazdi-képzéseket, göriismertetőket is szoktak tartani.

Persze ha van konkrétabb kérdésed nyugotan írj. (az hogy mennyire van szaga, ember és görifüggő csak élőben tudod megmondani, hogy neked mennyire kellemetlen.)

2011. júl. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most nyulam is van, itt van róla egy videó: http://www.youtube.com/watch?v=ngE2JVonzYU
2011. júl. 14. 18:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Waaaa nekem is tricolor cavalierem van..XD Egyébként aranyos a nyuszi :) én nagyon szeretek minden állatot én nem tudnék dönteni, viszonnt tesómnak volt görénye, háááát a harapásról leszoktatás nem volt ám semmi...de aranyos volt viszont tényleg büdi szerintem..de nem tudnék dönteni :)
2011. júl. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

olyan cukik a cavalierek :D

Rio és fiú 2 éves

2011. júl. 19. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!