Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudni egy vadászgörén...

Mit kell tudni egy vadászgörényről?

Figyelt kérdés

Már nagyon szeretnék egyet, de ehhez meg kell tudnom egy pár dolgot. Igaz, hogy nagyon sokat kell vele foglalkozni? Be lehet őt tanítani? Mekkora ketrec kell neki? Mennyit eszik? Mekkorára nő? Agresszív? Lehet elvinni kirándulni(hámban sétáltatni. egyszer láttam egy csajt, aki ezt tette. lehet?)? Tapasztalatok?

Főleg vadászgörény gazdik válaszát várom. :)))


2011. aug. 27. 22:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Ezt kihagytam: Kell nekik társ vagy elég, ha én időt fordítok rá? Meddig él?
2011. aug. 27. 22:45
 2/10 anonim ***** válasza:
2011. aug. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ajjaj. Ha időben kézhez szoktatom, akkor nem lesz velem vad, ugye?
2011. aug. 27. 23:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Gondolom nem:) ..bar en egyaltalan nem ertek a vadaszgorenyekhez, csak talaltam rola leirast gondoltam belinkelem hatha hasznat veszed:)
2011. aug. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Barátnőméknek volt vadászgörényük.

Nekik kettő volt, egy nőstény és egy hím.

Van egy jellegzetes illatuk, nem mondom, hogy büdös, olyan édeskés, de egy idő után a barátnőm minden ruháján éreztem..


Volt, hogy együtt vittük sétálni őket.Kicsit vigyázni kell velük, még barátnőmet is volt, hogy megharapta, bár náluk inkább a nősténnyel volt akkor probléma, akit nem rég vettek akkor. Szóval még szelídítés kezdetén volt.


A hím nagyon jó természetű volt, sokat is foglalkoztak vele úgy tudom kiskorától kezdve, hogy ne harapdálja őket. Még én is kézbe tudtam venni, pedig én idegen voltam neki.


Jó érzés amúgy a hámmal sétálni vinni őket.. :) Szerintem aranyosak, csak nagyon sok törődést igényelnek.

2011. aug. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor jó. :) Van időm bőven, a régi tengerimalacomnak is bőven kijárt a szeretet. :) Ő sem marad anélkül. :)
2011. aug. 27. 23:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy ketrec kell nekik sok hely idő és nem is olcsók(nem a görire értem).Ha megneveled a harapásról mindenképp le kell majd,mert meg fog harapni,ha kölyköt veszel,ha egy göri mentőtől akkor ő már leszoktatta róla,igen,lehet őket vinni sétálni,de be kell oltatni őket,a hím nagyobb mint a nőstény.nyers vagy főtt hússal kell őket etetni(nem macskakajával!!!De komolyan!!ha egészségeset szeretnél)Ha nem akarsz szagot akkor ivartalaníttatni kell őket, a hím büdibb lesz,a nőstény meg túltüzel ugyh muszáj ivartalaníttatni(megse forduljon a fejedben a szaporítás!!!!)Nagyon sokat kell velük foglalkozni,a további kérdést még itt felteheted: www.feketegabriella.hu nagyon jó oldal,mindenki nagyon segítőkész:)Érdemes felregisztrálni.nekem 2 görim van de egy göri is nagyon el van egyedül:))
2011. aug. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor erről sajnos le kell tennem, ha nem akarok állatkínzó lenni. :/
2011. aug. 27. 23:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi a baj?Amúgy hány éves vagy?
2011. aug. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok mindent kellene tudni, olyanokat amit itt úgysem fognak leírni...

Ajánlom figyelmedbe a göris oldalakat, vagy van már magyar nyelvű szakirodalom is.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link] Hogyan tartható a vadászgörény

[link]

[link]

Legalább ezeket az oldalakat olvasd el, nézd át. Ez az oldal nem arra való, hogy bárki regényeket gépeljen, az információk nagy részét magad is be tudnád gyűjteni, csak kicsit kéne utánnajárnod...


"Igaz, hogy nagyon sokat kell vele foglalkozni?"

Igaz

"Be lehet őt tanítani?"

Okos állat, valamilyen színten tanítható, de ne várj tőle "kutyaengedelmességet"

" Mekkora ketrec kell neki?"

Nagy, minél nagyobb, de a legjobb ha nem ketrecben tartod, hanem egy több négyzetméteres elkerített, biztonságos helyen.

" Mennyit eszik?"

Enyém pl egy marék csirkemellet, meg 5-6 csirkenyak csigolyát(persze a rajta lévő hússal együtt) naponta, plusz nasinak 1-2 szárított halat, meg pasztát - de ez csak egy példa.

" Mekkorára nő?"

Lásd a megadott forrásokat.

" Agresszív?"

Rajtad áll a dolog.

" Lehet elvinni kirándulni(hámban sétáltatni?"

Lehet.

2011. aug. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!