Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek összetudnám...

Szerintetek összetudnám szoktatni a hörcsögöm egy másik hörcsöggel? (bővebben. Lent)

Figyelt kérdés
Szóval van egy kb 3hónapos aranyhörcsögöm...igazi fenevad.Nem igazán kézhezszokott,fiú.Nemhinném hogy szeretnék kicsiket,ezért fiút hoznék mellé...dehát amint már irtam,elég vad...és nemtudom,hogy más hörcsöggel is így viselkedne-e.Valami tipp?
2011. júl. 17. 01:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmiképp se próbáld meg! Az aranyhörcsögöt egyedül kell tartani! Ne hozz mellé se fiút, se lányt, mert csak verekedés, rosszabb esetben haláleset lesz a vége. Az ellenkező neműek is csak addig viselik el egymást, amíg párzanak.
2011. júl. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi.Ez remek... Pedig barátnöm tartott kettőt,és testvérekvoltak... Szóval most akkor ez furcsa....Ezvan,viszont elajándékozni nem akarom,meg semmi...mert azért szeretem..és ha valaki állatot tart azt ne dobja ki,hanem tarcsa amíg él,én ígyvagyok vele.
2011. júl. 17. 12:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, ezt jól gondolod. De már azzal is épp eléggé belenyúlunk a természet rendjébe, hogy bezárjuk őket. Ne kényszerítsük őket természetellenes magatartásra. Egy osztálytársam nem hitte el, hogy egyedül kell tartani őket, egyik reggel arra ébredt, hogy az egyik feje le volt rágva, de mindkettő meghalt. Két fiú volt, testvérek. A testvérek ideig-óráig elviselik egymást, de ahogy cseperednek, egyre nagyobb a rizikó. De ritka, hogy örökké békében elvannak egymás mellett, annyira, mint ha összezárnál egy vadászgörényt és egy egeret, és barátságosak lennének egymással. Hagyd egyedül, nem fog hiányozni neki egy társ.
2011. júl. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És egy hím csak a párzás idejére megy a nőstényhez, amint megtörténik a párzás, a nőstény elkergeti a hímet. A tenyésztők is csak az ivarzás napján hagyják őket együtt, csak a párzás idejére.
2011. júl. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszi,tiszta magányos hörcsögök,nem farakasok. :D deez olyan rossz, ők egyedül,a törpehörcsögök viszont tökjól elvannak...
2011. júl. 17. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!