Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tanácstalan vagyok, mit...

Tanácstalan vagyok, mit tegyek majd ennyi kis édes hörcsöggel?

Figyelt kérdés

Váratlanul lefialt az új aranyhörcsögöm akit nemrég vettem. Utólag úgy láttam 8 kis höri van, már elmúltak 1 hetesek. Több kérdésem lenne:

- 3 hetesen mindenképp el kell választani őket az anyjuktól, az anyjuk nem fog megharagudni rám?

- Ha elválasztom őket és külön ketrecbe teszem a piciket, nem fogják bántani egymást??? Ha nem, akkor meddig lesznek "nyugiban"?


Nem tudom mit tegyek, 2 picit szeretnék mindenképp megtartani az fix. 1-nek már van is otthona már várja, ez ok. A másiknak még nincs. De amíg nem adom el a többi picit hova tegyem őket mégis? Vegyek sok kicsi olcsó ketrecet vagy terráriumot, vagy pedig elég lesz, ha veszek egy nagy ketrecet és mindannyian benne lesznek amíg el nem adom őket, vagy mit tegyek?

10 literes terráriumnak mekkora az alapterülete? Mert arra lenne pénzem (1 db 700 ft), ha vennék belőle több darabot + 1 giga nagy ketrecre is lenne remélhetőleg segítséggel. De attól tartok hogy kicsi lenne a 10 literes terrárium egy hörinek, aki addig élne benne, míg el nem adom...ki tudja meddig. Egyszerűen nem tudom mit tegyek.


2011. okt. 24. 11:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mindenkepp valaszd majd szet oket,kulonben egymassal is szaporodni kezdenek.sztem mindet egyesevel rakd kulon ketrecbe.3,inkabb 4hetesen valaszd el oket az anyjuktol
2011. okt. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jó akkor szerintem inkább 4 hetes korukban válnak el az anyjuktól. És azt én is úgy gondoltam hogy egyesével kellene minden picit külön ketrecbe rakni. Kérdés, hogy anyagilag ezt hogyan fogom vajon megoldani azt nem tudom. Meg tudnám oldani, csak szerintem a párom nem támogatná a dolgot, mert nem szereti őket, meg több ketrecet se akar látni...nekem meg nincs annyi pénzem jelen pillanatban, csak 10 000 Ft-om lenne mindenre.
2011. okt. 24. 12:11
 3/15 anonim ***** válasza:

A hímeket mindenképp válaszd el a nőstényektől.

A kis höriket befogadják néhány állatkereskedésben, de pénzt ne nagyon várj érte.

Ha van otthon lavórotok, vödrötök, akkor abba is teheted őket.

2011. okt. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Talan egy nagy,tobbliteres uveg megfelelne
2011. okt. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Platypus ***** válasza:
A fiatal hörcsögök még egészen jól megtűrik egymást úgy 3 hónapos korukig. Addig elég nekik két szép nagy ketrec, egy a fiúknak, egy a lányoknak. Amikor én jártam így, 20 literes festékes vödrökbe raktam szét őket.
2011. okt. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
4 hetesen válaszd külön a fiúkat a lányoktól. Ez elég, nem kell mindet egyesével külön rakni. Hirdesd őket neten mindenhol, ingyen biztosan elviszik őket.
2011. okt. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos tanácsot. Döntöttem és 2 lehetőség közül fogok választani:

Tehát azt tudni kell, hogy 1 nagy felszerelt 57X32X31 cm-es színes emeletes ketrec mindenképp van már a számukra.

Vagy az lesz hogy:

- Veszek még 1 nagy ketrecet: 78X48X39 cm-eset, már kinéztem. És akkor ebben elhelyezem a megtartott hörit a másikba meg a másikat és többieket rögtön leadom a díszállatkereskedésbe. Vagy pedig ha tényleg nem fogják bántani egymást, akkor egyikbe a fiúkat, másikba a lányokat teszem és eladásra kínálom őket 2 kivételével.

Tehát ez az egyik lehetőség.

- Vagy pedig nem veszek nagy ketrecet, hanem helyette az árából több kicsi ketrecet (kinéztem egyet), aminek mérete: 37X24X20 cm és így felosztom egyenként a höriket.

És így kínálom őket eladásra 2 kivételével + eladom a kis ketreceket is aminek árából majd utána meg tudom venni a másik megtartott höri gigantikus ketrecét.


A legvalószínűbb az lesz, hogy ingyen semmiképp NEM ADOK el höriket, mert akkor többnyire kígyóeleségként szokták megvenni őket. Ha meg kérek értük jó pénzt, akkor szerintem nem végzik így és háziállatként veszik meg.

Bár ha ingyen leadom őket díszállatkereskedésbe akkor nagy eséllyel tényleg háziállatként veszik meg őket ott, viszont értük nem kapnék pénzt...

Hát nem tudom melyik megoldás lesz a legjobb, de legalább már van elképzelésem...

2011. okt. 24. 14:33
 8/15 Platypus ***** válasza:

Az állatkereskedés sem garantálja a jó sorsukat. Kisállatnak kínálják őket, amíg kicsik és aranyosak, de ha nem veszik meg őket és megnőnek, akkor sokszor passzolják el hüllősöknek és hoznak helyettük új kicsiket. Nem mondom, hogy mindegyik kereskedés ezt csinálja, de azért nem ritka dolog.

Akkor már inkább keresd meg a Noé Állatotthonban a rágcsamentőket.

Én két ketrecbe szedném őket külön: egyikbe a mama és a lányok, a másikba a fiúk. Sok nőstény elfogadja a kölykei társaságát egészen addig, amíg teljesen ivarérettek nem lesznek,de azért figyelni kell rá, és ha gond van, külön szedni. Közben meg folyamatosan hirdetném őket eladásra.

2011. okt. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha veszel fát meg egy kicsi drót. Apud vagy anyud segítségével 10.000ft ból elég szépet/nagyot összelehet rakni...:)
2011. okt. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Fát= OSB lap

és drótot akartam irni bocs.:D

2011. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!