Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen sűrűn kell etetni a...

Milyen sűrűn kell etetni a tengerimalacot?

Figyelt kérdés
A szénán kívül mindig legyen bent nekik kaja, vagy várjam meg még teljesen elfogy és utána adjak nekik még, vagy nem baj ha elfogy, de pl. napi 2x adjak 1-2 marék kaját? Vagy? (2 tengerimalacnak)
2011. júl. 19. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
évente 1 x
2011. júl. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én úgy raktam neki,hogy mindig legyen kajája. Ezen kívül kétnaponta kapott friss zöldséget (répát,karalábét,uborkát) és gyümölcsöt (almát,körtét,dinnyét,narancsot). Egyedül a salátával kell vigyázni,az megfosatja a malacot ha sokat eszik belőle. A gyümölcsöt alaposan mosd meg,mielőtt odaadod neki! Minden zöldségből/gyümölcsből elég neki 2-3 kisebb szeletke.
2011. júl. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindig legyen neki mag is!
2011. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

De nekik ha berakok szénát, nem is keveset, fél vagy 1 órán belül elfogy, napi 4x rakok be nekik kb. A magok is általában a táljukból 1 nap alatt elfogynak ha telerakom, azt napi 1x v 2x kell teleraknom. A zöldségből/gyümölcsből napi 3-4 marékkal adok, de az is elfogy 1 órán belül. Rengeteget esznek, és nem tudom, nem etetem-e túl őket..

2011. júl. 19. 18:06
 5/8 anonim válasza:
a mag hizlal.széna legyen neki mindig.zöldséget ugy adok hogy pár szelet uborka.ha elfogy utána kap csak.nem hagyok elötte mindig kaját,mer akkor mindig eszik.visit ha éhes amugy meg.most van 3malacom,egy nyulam,egy hörcsögöm.és ez a 3 malac elött is volt 6 összesen
2011. júl. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha úgy gondolod, tápot adjál nekik reggel egy kis marékkal, meg este egy kis marékkal. de széna mindig legyen előttük. bár nem tudom miért eszik meg rögtön. az én malacaim előtt mindig van kaja, egy nagy adag fű akár 2-3 napig is elég, egy maréknyi táp (fejenként) meg 2 napig :) ilyen melegben nem nagyon van kedvük enni. bár télen sem esznek sokkal többet.
2011. júl. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Lehet hogy ez hülyeség, de lehet, hogy azért esznek ennyit, mert "fejlődésben vannak", vagyis még kölykök. Ők a nap 12 órájába játszanak (nagyon játékosak), a másik 12 órában pedig esznek. Füvet az udvarunkból szedek nekik, bár nem nő annyi fű az udvarba amennyit ők esznek. :D
2011. júl. 19. 23:01
 8/8 k-sz válasza:
Állandóan legyen előttük széna, friss vízzel. Tápot, CSAK egy marékkal egy nap. Olyat ne adj nekik amiben szotyi, tökmag, és kukorica van. A legjobbak a Versele laga tápok. Vannak olyan mézes, magos rudak azokat tilos, nem nekik való anyagok vannak benne. Zöldségeket-gyümölcsöket naponta 2* adj nekik. Minden malacos ember figyelmébe ajánlanám ezt az oldalt: [link]
2011. júl. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!