Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy tengerimalacot túl lehet...

Egy tengerimalacot túl lehet etetni?

Figyelt kérdés
Bocsi a buta kérdésért, de nagyon érdekelne a válasz. Mert van egy cuki tengerimalackám(imádom:)) és naponta 2x-3x adok neki zöldséget/gyümölcsöt, de nem mindig tudom eldönteni, mennyi kéne neki. Mert ugye amit elé teszünk, rögtön felfalja, de nem akarom, hogy ettől rosszul legyen, de azt se hogy keveset kapjon. Konkrét válaszokat várok! Köszönöm előre is:)
2010. febr. 25. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, max. meghízik
2010. febr. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem úgyis annyit eszik, amennyi jól esik neki, hiába raksz be sok kaját... Nekem is volt, rendesen válogatott néha. De ha sok volt neki pl az uborka vagy a saláta, simán otthagyta és kidobtam pár óra után. :)
2010. febr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen értelemben veszed a túletetést. Ha naponta egy picivel többet adsz neki mint kéne, abba nem fog belehalni, de hosszútávon túl lehet etetni. Mamám tengerimalaca ebbe halt bele ha jól emlékszem. Ha látod, hogy hízik, akkor vegyél vissza a kajaadagból, egyébként szerintem nem lesz gond.
2010. febr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem sem lehet túl etetni, mert azért ő is érzi, hogy ha sokat evett akkor már elég neki. Én minden reggel adok neki vizet és egy tál kaját, ez estig kitart. Plusz széna mindig van neki, azt is rágja folyamatosan, és a zöldség gyümölcs az változatos, napi 3x tuti adok neki, de azt akkor ha kér. mindíg tudom ha kéri, ha már nagyon nem bír magával, és hiába veszem ki vagy simogatom akkor is csak a kezemet szagolja és majd meg veszik akkor szoktam neki adni zöldséget. Uborkát répát paprikát paradicsomot és salátát. Almát narancsot mandarint körtét szőlőt. ezeket eszi :) És szép kövér, szerintem folyton enne, de sosem tartottam attól, hogy túlenné magát, mert volt már olyan, hogy a répa felét amit beadtam otthagyta, de később az is eltűnt.
2010. febr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

csinálj egy listát!

hogy pl:hétfőn reggel 7 kor:gyümi délelőtt12-13 órakkok:táp délután16-17 órakkor:zöldség este:amit gyümölcs saláta és így könyebblesz és a malacka is megszokja hogy reggel délben délután és este kap kaját

így könebb nekem is bevált

2010. febr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!