Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a tengerimalacom hasában...

Ha a tengerimalacom hasában meghaltak a kicsik, akkor ő azt érzi?

Figyelt kérdés
Csak mert az én malackám jól van ,eszik ,iszik, de már kb. 75-80 napos kismama.
2011. júl. 20. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha meghaltak akkor abba a mama is belehalhat. Ha tényleg vemhes és már túl haladt az átlagos időnél akkor vidd el állatorvoshoz. de Lehet, hogy ma éjjel vagy holnap megellik. Az én malacom is késett 1 hetet az ellésel. De szerencsére egészséges picinyei voltak! :) De én elvittem az állatorvoshoz mindig megvizsgálta!:)
2011. júl. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
enyém egyszer 82 naposan ellett meg. várj még egy kicsit. ha 85 napon túlhaladt, akkor állatorvos.
2011. júl. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Már úgy gondoltam holnap elviszem orvoshoz,mert nagyon féltem szegényt. De ha meghaltak benne,akkor rosszul kellene lennie nem?

De akkor ezek szerint túlhordhatja ennyivel is.

2011. júl. 20. 20:27
 4/11 anonim válasza:
100%

Nagyon sok tengerimalacunk volt, így reálisan tudok tanácsot adni. Az elkerülhetőt írom le. És ez nem vészmadárkodás, hanem kb 10 éves rágcsálótartói tapasztalat. Az első pár napban ha a kicsik esetleg elpusztultak, vagy egy pár közülük még nem fogod észrevenni és a malacka is úgy fog viselkedni mintha semmi sem lenne. Ahogy telik az idő 3-4 nap múlva (ha baj van) látványosan megváltozik, maga elé néz, étvágytalanná válik. Akkor baj van. Ellenőrizni úgy tudod, ha a hasát finoman megsímogatod és érzed, hogy mozognak a kicsik. Akkor jó. Ha mozdulatlanság van érintésre többször is az baj. Kb 90%, hogy nem éli túl a halott magzatokat. Esetleg ha azonnal megoperálják 1-2 napon belül. Az állatorvos azt fogja mondani, hogy van esély, de ez nem igaz. Nem azért mert gonosz vagyok, hanem a pénz miatt mondja (12-15ezer). Vagy túl éli vagy nem. A legveszélyesebb ha nyári melegben terhes a malac. Nyáron lehetőleg nem szabad engedni teherbe esni. A szakkönyvek azt írják, hogy minden terhességgel a kismalac élete forog kockán. És igazat ír. Nekünk már 3 ilyen kedvencünk, sokéves (3-4Év/malac) tartás után teherbeesés és meleg következtében búcsúzott tőlünk. Az utolsó megvárta még megsímogattam az összevarrás után 2 nappal és mozdulatlanná vált örökre. Azóta többet nem tartunk, mert az összes anyamalac kivétel nélkül nyáron, melegben pusztult el. Az összes.

Ha mozog a pociban a kismalac az jó jel. Drukkolok nektek.

Fentieket csak és kizárólag a felesleges fájdalom és tapasztalás elkerülése végett írtam.

Amúgy ha odafigyelünk és gondozzuk a malacot általában nincs baj.

Majd írd meg, hogy hány kismalac született. :-)

2011. júl. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát sajnos ez nem túl biztató. Eléggé elszomorodtam. Ráadásul mostanság tényleg nagy meleg volt.

Azért még szerinted (utolsó) van esély? Neked voltak malackáid akik nyáron is egészséges piciket fialtak?

2011. júl. 20. 20:58
 6/11 anonim válasza:

Szia!


Ezt csak azért írtam le, hogy időben észrevehesd a legapróbb jeleket is. Nehéz és nem is lehet pontosan megmondani, hogy hány napos vemhes. Csak sejteni lehet. A lényeg, hogy huzamosabb ideig ne legyen magas hőmérsékletnek, fullasztó, tikkasztó levegőnek kitéve.

A szülést is láttam. Általában éjjel szülnek, biztonsági dolog miatt. Nyüszítenek egy kicsit, onnan tudod, hogy szül. Hagyni kell nyugodtan szülni és ha látod, hogy megeszi a burkot azt hagyd, ösztönösen teszi.

Most nincs olyan nagy meleg ez jó. Nekünk nagyon melegekben pusztult el. Elmentünk nyaralni, vittük őket, friss levegő, erdő, hűvös túristaház. Aztán a panelbe hazamentünk és akkor azt a nyomott levegőt nem bírták. Persze nem kell parázni, az nem segít csak tudni kell, hogy a tengerimalac szülésnél érzékeny. Egy évben 1 nél többször nem szabad megengedni a terhességet. Ha szeretnéd, hogy sokáig élljen, akkor 1 terhesség után vigyázzatok, hogy a fiúmalacot ne kapja el a hév. :-)

Ha megfogod a hasát és érzed, hogy nagyon feszes és mozgás, rúgás van, akkor közel az idő a szüléshez. Nagyon kiszélesedik, majdnem felrobban. :-)

Kellemes hőmérséklet, állandó folyadék és mag. Lédús uborka jobb neki. És az alom legyen tiszta, ne zaklassa senki sem. Ha esetleg megszül, akkor a fészket nem szabad kitisztítani, a többit kitakaríthatod, hogy ne mocsokba legyenek.

Lehet, hogy pár napon belül már ott bozognak az akváriumban (ha az van) A front most jól jöhet.

Szép álmokat!

2011. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát,köszönöm szépen a válaszod. Úgy éreztem,hogy elég feszes és kemény már a pocija. De kivenni már nem merem, nehogy attól legyen valami baja.

Amúgy azért tudom,hogy hány napos kismama kb. ,mert elválasztottuk a fiú malackától és ez előtt történhetett.

Remélem egészséges malackákat látok még a héten és majd megírom mi lett ,ha érdekel. :) Jó éjt!

2011. júl. 20. 21:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Számolj be a fejleményekről, és ne engedd többet össze a hímmel, ha nem vagy hivatásos tenyésztő, márpedig nem vagy a jelek szerint, akkor ne veszélyeztesd a malacaid életét feleslegesen!
2011. júl. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 k-sz válasza:
Az utolsó hozzászólóval egyet értek. Aki nem ért ehhez, az ne veszélyeztesse az állatai életét. A fajtatiszta tenyésztőkre kéne hagyni ezt, és nem a keverék malacokat szaporítani, hiányos tudással.. (2 éve vagyok fajtatiszta tenyésztő, és előtte is mindig voltak állataim)
2011. júl. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem biztos,hogy mindenkit le kellene szólni, mert nem azért kérdeztem. Csakis segítséget szerettem volna.

Főleg, hogy azt sem tudjátok, mi miért történt.

2011. júl. 23. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!