Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgöri gondozás?

Vadászgöri gondozás?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy görit!Már volt egyszer egy fiu,de most lányt szeretnék!Nem akarom ívartalaníttatni!Mennyi az esély a túltüzelésre?És mit csináljak,milyn ídőnként cseréljem az almát?A réginek elég kelemetlen szaga volt.Anya nem igazán szeretné mert,büdi!Mit csináljak van valami hatásos szagtalanító a tisztítás mellett?Hogyan bizonyítsam be:takarítani,gondozni fogom?!
2011. júl. 22. 14:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A lányt,ha nem ivartalanítod,akkor egyrészt erősebb a szag,ami nem büdös,ha naponta takarítod,de jellegzetes.Ha tüzel,és nem találkozik hímmel,akkor jó eséllyel túltüzel,és belepusztul.Szagtalanító görénynek nincs.Ha édesanyád nem engedi törődj bele,egyrészt mert őt zavarja,másrészt gondolom neki kell finanszíroznia anyagilag is.
2011. júl. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hát.... Ha nem akarod ivartalanítani meg FOG halni! Ugyanis egyszer tüzelnek, de akkor vagy bepároztatjátok, vagy meghal. Lehet választani! Nos, mire esik a választásod? Sok sok göribaba, vagy egyszeri ivartalanítás?? Hidd el, nem lesz ivartalanítás után "büdi", és nem fog meghalni. Sajnos muszáj....


Nos az alom... Nekem több görim is van, és heti háromszor kell cserélni hogy ne legyen kellemetlen szag. Szerintem neked ráér heti egyszer. Bár ha anyud nem bírja a szagukat akkor lehet többször is. És nyugtass meg: ugye nem ketreclakó lesz? Ha bármi kérdésed van nyugodtan írj! :)

2011. júl. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Válassz másféle állatot, amivel nincs annyi baj, és kevésbé büdös. A görényeknél pl. nem tartom túl humánus bánásmódnak, hogy ketrecben laknak és csak akkor veszi elő őket az ember, ha játszani akar. Macskákkal, kutyákkal kevesebb a probléma és jobban is kötődnek az emberekhez, értelmielg is.
2011. júl. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szia nekem 4 van mi minden masnap takaritjuk a szarosukat ,mert nekunk kulon at lehet menniuk a kakalosukba!!!(nem budos)A lanyt minden fele keppen ivartalanisd ki mert, ha nem lat olyankor fiut akkor tultuzel!!!!
2011. júl. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én egy göris fórumban úgy olvastam hogy ez csak a görik 10%-át érinti.És nem ő fizetné van "munkám" kutyákat sétáltatok pénzért ami nem olyan olcsó!


És nem nem lenne ketreclakó napi 3 séta a másik is velem aludt de nem is a göri volt büdi hanem az alom pedig fertőtlenítettem is!


ok akkor lehet inkább megint fiu lessz és ivartalanítva vagy lány,de az is ivartalanítva,de anyát hogyan győzzem meg?

2011. júl. 22. 15:16
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem "csak" egy görim van. Ő már 6 éves. Nőstény, ivartalanított. Ez nem lehet kérdés: 99,9 % hogy belepusztul a túltüzelésbe. És igen, van szaga. Én naponta takarítom mindkét almostálját. Nem kaka szaga van, hanem egy jellegzetes bundaszaga, úgy nevezik pézsma szag. Nekem nem zavaró, de valakinek kifejezetten az. Lehet, hogy nálatok is ez volt. Ezzel nem tudsz mit csinálni, van a kutyáknak is, macskáknak is... Mi lett az előző göriddel? Eladtad mert "fiú és büdös"? Nagyon nézz utána, hogy felelősségteljesen hogyan is kell egy állatot gondozni. Nem rosszból írom, csak sokan félre ismerik ezeket a kis állatokat. Sok oldalon találsz hasznos infokat: www.mvk.hu, www.goreny.hu, www.feketegabriella.hu Üdv,
2011. júl. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem ő öreg volt és elpusztult.Azért nem adnám el mert büdös.
2011. júl. 22. 15:22
 8/16 A kérdező kommentje:
És anya meg a testvére régen göriket tenyésztett kb.10-15 éve de inkább utóbbi mert mikor születtem már csak 1 göri volt kedvencként tartva.
2011. júl. 22. 15:23
 9/16 anonim ***** válasza:
Második vagyok (azt hiszem :D). Ha nagyon nagyon büdinek érzi anyud, akkor rakhatsz be a szobába olyan légfrissítőt ami ilyen mozgásérzékelős. Ja és szellőztess sokat.
2011. júl. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ok köszi van is pont ilyen mozgsérzékelősöm csak után kell tölteni de az sem nagy ügy:)

De még mindig nem tudom és emiatt vagyok rettenetesen szomorú:hogyan vegyem rá?Hogyan bizonyítsam be?


Pedig (furán hangzik) eggyik kedvenv tevékenységem a rendcsinálás!

2011. júl. 22. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!