Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Igaz hogy csak a fiú tengerima...

Igaz hogy csak a fiú tengerimalacok bürrögnek?

Figyelt kérdés
Nekünk azt mondta az eladó hogy csak a fiuk bürrögnek mikor pározódni akarnak!!! :)
2008. márc. 2. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

Szia!

Nekünk van egy tengerimalacunk, akinek sajnos nem tudom a nemét, de egy biztos: szokott visítani, kb. úgy, mint egy "igazi" disznó, csak persze kevésbé hangosan. Nem azért szól, mert párosodni akar, hanem mert éhes. Ez biztos, akkor kiabál ugyanis, amikor kiveszem a tányérját, hogy hozzak neki ételt. Ha megkapta a kaját, abbahagyja kb. fél napra.

A visítás tehát nemtől függetlenül is történhet, pl. ha éhes. (De olyankor kegyetlenül hangos tud lenni!)

Tudom, a kérdés a fiúk malacokra és a párosodásra vonatkozott, de azért gondoltam, hogy válaszolok neked, mert úgy éreztem a kérdésedből, hogy azt feltételezed, CSAK a fiúk bürrögnek és CSAK akkor, amikor párosodni akarlak.

Nos, "megnyugtatlak", akkor is szólnak a malacok, ha éhesek - és ez utóbbi nyilván nemtől független, tehát a lányok is lehetnek zajosak :)

2008. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
A visítás más mint a "bürrögés".Utóbbit párzás céljából csinálják.Nekem volt olyan hogy párban voltak a malacaim,és nem csak a hím csinálta hanem a nőstény is.Az eladók sokszor hülyeségeket mondanak.Nekünk azt mondta hogy a malacok csak egy évben 2szer pároznak.A miénk már akkor ugrált a nőstényre mikor vemhes volt.Úgyhogy nem kell mindent elhinni nekik.Hallgass inkább az állatorvosra,vagy neten is sok hasznos infót találsz.
2008. márc. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az első jó köszi!Hát a második...Csak egy gond van nekünk mind a kettő lány!!!!!!!!!!!!!
2008. márc. 2. 17:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2nőstény van,akkor is bürrögnek.Nekem is csinálták.A tieid nem csinálják?
2008. márc. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De nekem is azért kérdzem!!!
2008. márc. 2. 18:56
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Akkor ezek szerint nem csak a hímek bürrögnek.
2008. márc. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fiam van, és 2 napja iszonyatosan bürrög. Eddig nem csinálta. De most megőrjít... Én is arra gondoltam, hogy párzás időszak van... Betegnek nem beteg, mert eszik rendesen.

Amúgy igen, visítani is szokott, ha éhes, meghallja a hűtúőt és kéri az uborkát:-) Reggel ha ébredünk, akkor is üdvözöl, és van, amikor nem tudjuk behatárolni, hogy miért visít. De én szoktam beszélgetni vele, és válaszol is.)

Szóval nekünk fiú van és bürrög.-)

2008. márc. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az is elképzelhető, hogy ez a bürrögés hatalmi villongás. Nálam is a 2 lány folyton a hierarchiát firtatja:-)
2008. jún. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
NA JÓ! MINDENKIT FELVILÁGOSÍTOK! ! 4 LÁNY MALACOM VAN ÉS AKKOR BERREGNEK, HA TÜZELNEK!!!OLYANKOR? HA A SZOBÁDBA VANNAK TEDD KI AZT KÜLÖN AKI BERREG.PL: egy olyan szobába, ahol nem alszik senki, de azért ne ki.
2008. júl. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Aki az utolsót írta annak írom, hogy a tengerimalacok nem tüzelnek!!!!!!!!!!!!!!Hülye vagy, h ezt nem tod na csak ennyi
2008. júl. 19. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!