Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire vad egy törpenyúl?...

Mennyire vad egy törpenyúl? Mennyire hagyja, hogy simogassák?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyet tartani, de nagyon félek, hogy vad lesz:( Sokaktól olvastam és most ez kicsit elbizonytalanított.. Tenyésztőtől vásárolnék pár hónaposan, minden nap kiengedném és foglalkoznék vele, lenne amikor sétálni is vinném. Bak lenne és ivartalanítanám. Szerintetek? :S Az a gond, hogy tényleg egyre több helyen olvasom, hogy az ő nyuszija vad pedig mennyit foglalkozik vele...
2011. júl. 28. 17:23
 1/10 anonim válasza:

Hm az enyém nőstény volt de nagyon kedves :) szerette ha simogatják, odafutott az emberhez :) a kajáját nem szerette ha piszkáljuk, arra vadult csak...

Meg az idegeneket se mind szerette, ha benyúltak a ketrecébe harapott, de velünk jófej volt mindig.

2011. júl. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

:O Én még vadról nem is olvastam.

Én 2 hónaposan vettem (igaz nem tenyésztőtől), és minden nap kiengedtem futkosni, simogattam. És nagyon szelíd volt, bökdösött ha simit kért. :) És magától szobatiszta lett!

2011. júl. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Első vagyok, és tényleg a mienk is szobatiszta lett, bár nemtom magától-e (mindig visszaraktuk a ketrecbe ha elkezdett bogyózni). Lényeg h 1-2 év után mindig visszament magától a ketrecébe a dolgát végezni, meg aludni, szóval már nem kellett felügyelni.
2011. júl. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Mármint 1-2 éves kora után :) már nem emlékszem pontosan mikor
2011. júl. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a törpenyúl egyáltalán nem vad csak nagyon oda kell rá figyelni és a nőstény nyugodtabb
2011. júl. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!:) Akkor kezdek megnyugodni. Amúgy pl itt a GYK-en is írták többen h "morgott" meg harapott a nyúl, hozzáérni se lehetett pedig próbálták szelídíteni, naponta kivették és foglalkoztak vele.
2011. júl. 28. 18:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én nyuszim beül a nyakamba, és ott marad kb fél órán át, igényli, hogy simogassam is.. :)


Minden tőled függ.

2011. júl. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Persze naponta foglalkoztak vele, de még megsimogatni sem tudták ketrecen belül.. - írni lehet bármit, nem biztos, hogy igaz, és valóban rengeteget foglalkoztak vele.

Nem vadak. Az én nyulaim viszont a kutyám társaságát jobban élvezik, mint bármelyik emberét a családban. Sőt mondhatni "imádják". Állandóan körülötte vannak, ha megy inni elkísérik, ha kimegy az udvarra elkísérik, ha eszik akkor is ott ülnek mellette.. bárhova megy, mindenhova követik.. szagolgatják, bökdösik, rohangálnak körülötte. Kutyám közömbös, néha megnyalogatja őket, részéről ennyi. Nem nagy kutya, kb. 10 kg.

2011. júl. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az enyém 2 hónapos korától van nálam, 3 nap alatt megbarátkoztunk, jelenleg nem bírja elviselni, ha nem vele foglalkozunk, és szabályosan követeli a szeretgetést, simogatást. Képes 1 órát feküdni a hasamon, és követeli, hogy simogassam. Ha abbahagyom, elkezd nyalogatni, vagy a kezembe nyomja a fejét. Ha megunja, leteszem, de 10 perc múlva jön vissza, és megint simogatni kell.

1 hónap alatt megtanulta a szobatisztaságot!

2011. júl. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jajj el se hiszitek milyen jó és megnyugtató érzés volt a válaszaitokat olvasni:) Nagyon köszönöm mindenkinek!:)
2011. júl. 29. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!