Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl vagy a csíkos mókus...

Törpenyúl vagy a csíkos mókus (burunduk) tartása egyszerűbb/célszerűbb a lenti feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Mindkét állatnak utánaolvastam, de nem tudom eldönteni, melyiknek lenne jobb sora nálam.

Viszonylag nagy szobám van, amiben elférne egy nagy méretű ketrec. A szoba hőmérséklete mindig 25°C körül van.

Az iskola miatt lesz olyan, hogy 4 óra előtt nem érek haza, és csak a késődélutánt tudnám az állatkával tölteni.


2011. aug. 2. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

szerintem törpenyúl. nekem is van kettő.

(ősz környékén lesznek kisnyulak ingyen adjuk majd őket)

:)

2011. aug. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyuszira szavazok. Mókust csak azoknak ajánlom, akik rendszeresen és sokat tudnak az állattal foglalkozni, mert nem könnyen szelídül és hamar "visszavadul".
2011. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi gyors válaszokat:)

A nyuszinak nem baj a meleg szoba? Egy weboldalon azt olvastam, hogy jobban szeretik a hűvösebbet.. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

2011. aug. 2. 14:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Sokkal jobb lenne a nyuszi, de igazad van, nem túl jó neki a szoba, jobban szeret kint lenni. Az nem baj, hogy 4 óra előtt nem érsz haza, nem igényel "annyira sok gondoskodást"! Tehát ez nem azt jelenti, hogy nem kell vele foglalkozni, hanem azt hogy hogyha négy óra után fogsz vele foglalkozni, neki mindegy hogy mikor, csak valamikor! Van tapasztalatom! Nagyon szerethető állat a nyúl! Jó állatkázást, és remélem hogy segítettem valamiben!! (:
2011. aug. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Az udvarral az az egy baj, hogy van két kutyánk, akik minden kicsi állatot megesznek... Pl. madár, egér, macska, stb. Ha velem együtt lenne kint a nyuszi, akkor nem lenne baj, de ha magára hagynám őt (ketrecben, kerítéssel elválaszta), a kutyák biztos bejutnának hozzá néhány óra alatt.. Tehát ő inkább szobanyuszi lenne.
2011. aug. 3. 13:28
 6/8 anonim ***** válasza:
értem.akkor ha nincs más lehetőség, csak a szoba, akkor az is jó...:D
2011. aug. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a mókusra szavazok mert inkább estefelé aktívabb és neki teljesen megfelelne ha 4 után foglalkoznál vele
2011. nov. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bundik botond válasza:
Szerintem csíkos mókus az jobb lenne mert a nyúl az egy részt büdi is meg nehéz kitakarítani is nekem volt nyulam és nem annyira tetszett ezért most lessz mókusom!!
2012. szept. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!