Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nyal állandóan a nyuszim...

Miért nyal állandóan a nyuszim? (:

Figyelt kérdés
Amikor hazahoztuk, még hat óra sem telt el, de ő elkezdett engem nyalni... Megállás nélkül, mint egy félőrült. Azóta, amikor meglát rohan hozzám, és ha valahol talál csupasz bőrfelületet, akkor nyal. :D Már fél éve csinálja ezt.:D Nagyon szeretem ,de már megnőtt, és csikiz a bajsza.. ._.xD
2011. aug. 4. 20:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Jah, és mást nem nyal, csak engem.. :D Anya is kap néha egyet-egyet... De nagyon ritkán.
2011. aug. 4. 20:47
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy sóhiánya van és a bőrödön lévő só miatt nyal. Vagy csak egyszerűen szereti az ízed. Vagy a szopcsizás hiányzik neki és így pótolja.
2011. aug. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
lehet hogy csak a kaját várja én 6 éve nyulazok de még nem nyalt soha egyetlen nyul sem vagy tényleg szopni akar
2011. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért nyal mert szeret!
2011. aug. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vagy azért nyal, mert nagyon szeret, vagy sóhiánya van, szomjas, éhes, szopni szeretne.. xD kitudja :) Amikor rám mászik a nyuszim akkor engem is csikiz a bajsza..x D Annyira jaj..xD De aranyos nagyon, é folyton kint kergetőzők vele, ő fut én kergetem és fordítva.. : D meg folyton bökdös ha leülök.. xD és épp nem ővele beszélgetek és nem simogatom..x D
2011. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincsen sóhiánya. A tápban minden ásványi anyag és só megvan, amire a nyuszikádnak szüksége lehet. Azért nyal, mert szeret téged. Örülj neki. Ez a nyusziszeretet legfőbb kifejeződése.

Egyébként mi is azt hittük, hogy biztos sóhiánya van. Vettünk neki nyalósót, amit állandóan nyalogatott, mégis mindig jött puszilkodni. Azóta megtudtuk, hogy a nyalósó nem feltétlenül tesz neki jót, így már nem veszünk.

2011. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szeretetből csinálja! Az enyém is mindig elkezd nyalogatni, ha sokáig simogatom :) Karomat, ruhámat :) Nagyon cuki olyankor.
2011. aug. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, éhes-szomjas nem hiszem, állandóan van vize és étele. (: Lehet hogy szopni szeretne, végül is még kicsi, és örülök ha ennyire szeret... (:
2011. aug. 7. 19:42
 9/9 bayern26 ***** válasza:
A nyuszi azért nyal mert SZERET igy fejezi ki a szeretét !
2015. aug. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!