Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehet tenni egy idegbeteg...

Mit lehet tenni egy idegbeteg nyuszival?

Figyelt kérdés

Először is, szerintem nem mi rontottuk el, mert 2 nyuszit vettünk egyidőben, és a másik (bak) annyira szelíd, hogy a nyakamban elalszik, ha hívom odajön...


Ellenben a másik nyuszink (nőstény) sosem lehet megfogni, ha kézbe vesszük leugrik. És egyre durvábbakat csinál.. Pl tegnap este meg akartam simogatni, benyúltam a ketrecbe és megharapott. Meg folyton morog ránk :S Sokat foglalkozunk vele is, kedvesek vagyunk hozzá, de ez már tényleg kezd tűrhetetlen lenni. Egész éjjel kapar, rángatja a ketrecét..


Kipróbáltuk, hogy csendes helyre raktuk, ott elvolt 1 napig, aztán következő nap már megint rossz volt...

Azt is próbáltuk, hogy amikor kapar, kivesszük és szeretgetjük, vagy lenyomjuk úgy a füle mögötti részt.


Már nem tudok mit kitalálni...


Ja és ki szoktunk rakni a kertbe 1,5 órára, akkor nagyon kiugrálja magát, meg 1-2 órára még a házba is kiengedjük, tehát elég sokat ugrál.


Mit csináljunk már vele? Vagy lehet, hogy álterhes és azért ilyen butus? Kb fél évesek mind a ketten


2011. aug. 9. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás! A lány nyuszik teljesen megbolondulnak, megvadulnak, amikor ivarérettek lesznek! Műttessétek meg, és megoldódik a probléma.
2011. aug. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is ivartalanítás, így tarthatod majd együtt őket és évekkel tovább fognak élnio. Nekik is jobb, neked is.


Plusz: a nőstény nyuszik sajnos ilyenek, dominánsabbak a bakoknál. Sokkal területvédőbbek és függetlenebbek. Itt is csak az ivartalanítást tudom javasolni, legtöbb esetben megnyugszik tőle az állat.


Még most érdemes mindkettőjükön elvégezni, amíg fiatalok, így a kockázat szinte egyenlő a nullával. De minél idősebbek lesznek, a kockázat úgy nő.

2011. aug. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk négy nyulunk van (3 fiú, 1 lány), de sajnos egy se szelídült meg rendesen, hiába foglalkoztunk velük. Szerintem nem nagyon tudsz vele mit csinálni, próbáld meg simogatni, az öledbe venni (bár én is próbáltam ezt,és csak megharaptak), de inkább örülj, hogy a másik nyuszi ilyen szelíd...
2011. aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Külön ketrecben vannak, nem is akarom őket együtt tartani.


Ivartalanításon kívül nem lehet rajta segíteni valahogy? Azt végső esetben gondoltam .. :(

A bakot tuti nem ivartalaníttatjuk, felesleges..

2011. aug. 9. 11:51
 5/13 A kérdező kommentje:
És ha ivartalanítás után is ugyanilyen lesz?:S
2011. aug. 9. 11:52
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz ilyen. Egyébként nyugodtan kérdezd meg az állatorvos véleményét, ő is ezt fogja mondani. Mást nem tudsz vele tenni, a lány nyuszik sajnos ilyenek.
2011. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem lesz ivartalanítás után sem ölbenyuszi, de hidd el, hogy megoldja a problémáit, nem lesz agresszív és lehiggad, neki is sokkal jobb. Iszonyú feszült szegényke a hormonoktól, biztosan megnyugszik a műtét után. Sajnos a nőstény nyuszik ivarosan gyakran így viselkednek.
2011. aug. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen amúgy tényleg elég feszült, az egész nyúl tiszta kemény :S


Csak az a gáz, hogy a városban lévő állatorvos még sosem műtött nyuszit, így elég messzire kell majd mennünk...

2011. aug. 9. 11:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem nőstény nyuszim van. Egyáltalán nem domináns. Teljesen nyugodt, ha hívom mint őrült fut oda hozzám.Ő egész nap ki van engedve konyhában és az étkezőben (este van csak bezárva), ha itthon vagyok akkor a szobába is bejöhet. Hétvégén az udvarra is kiengedem. Ha lefekszem a kanapéra felugrik és mellém fekszik. Teljesen nyugodt nyuszi. Igaz van olyan ember akit nem kedvel őt megtámadja, főleg ha a kezemben tartom. Pedig neki is van nyuszija.
2011. aug. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Még csak annyit, hogy a bakot is érdemes kiherélni, mert rengeteg betegséget kizárnál ezzel. Plusz, mint mondtam, évekkel meghosszabítanád az így sem túl hosszú életkéjét.
2011. aug. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!