Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehet tenni egy idegbeteg...

Mit lehet tenni egy idegbeteg nyuszival?

Figyelt kérdés

Először is, szerintem nem mi rontottuk el, mert 2 nyuszit vettünk egyidőben, és a másik (bak) annyira szelíd, hogy a nyakamban elalszik, ha hívom odajön...


Ellenben a másik nyuszink (nőstény) sosem lehet megfogni, ha kézbe vesszük leugrik. És egyre durvábbakat csinál.. Pl tegnap este meg akartam simogatni, benyúltam a ketrecbe és megharapott. Meg folyton morog ránk :S Sokat foglalkozunk vele is, kedvesek vagyunk hozzá, de ez már tényleg kezd tűrhetetlen lenni. Egész éjjel kapar, rángatja a ketrecét..


Kipróbáltuk, hogy csendes helyre raktuk, ott elvolt 1 napig, aztán következő nap már megint rossz volt...

Azt is próbáltuk, hogy amikor kapar, kivesszük és szeretgetjük, vagy lenyomjuk úgy a füle mögötti részt.


Már nem tudok mit kitalálni...


Ja és ki szoktunk rakni a kertbe 1,5 órára, akkor nagyon kiugrálja magát, meg 1-2 órára még a házba is kiengedjük, tehát elég sokat ugrál.


Mit csináljunk már vele? Vagy lehet, hogy álterhes és azért ilyen butus? Kb fél évesek mind a ketten


2011. aug. 9. 11:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A torpenyul.hu fórumon van sok lelkiismeretes tenyésztő, nekem is segítettek. Szerintem tedd fel ott a kérdésed és kérj tanácsot, hogy melyik nyuszit érdemes ivartalaníttatni. Én úgy olvastam, hogy a bakot jobb ha nem műttetjük meg, ha nincs vele probléma.


Örülök hogy te is úgy gondolod, hogy olyan doki ne műtse, aki még nem látott nyulat. Vannak viszont olyanok is, akinek műtenek, de nem értenek hozzá és el is pusztulhat. Van egy feketelista róluk, nem nyilvános úgy tudom, de ebben is segítenek a fórumon.

2011. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Anyagilag nem nagyon tehetjük meg, hogy mind a kettőt ivartalaníttatsuk...

És a bakommal tényleg semmi baj nincs, csak ezzel a kis idegronccsal:)

2011. aug. 9. 12:15
 13/13 anonim ***** válasza:
A nyulak idegbeteg dögök. Fujj de utálom õket.
2016. márc. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!