Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudom a házinyuszimat...

Hogyan tudom a házinyuszimat szobatisztaságra szoktatni? Már kiválasztott magának egy sarkot, és 80%-ban oda pisil, de ha rongyot, vagy papírtörlőt teszek oda, már nem pisil oda. Ha veszek kisállatkereskedésben almot, az megoldhatja a problémát?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 13. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem igen, de keress rá a neten, www.google.hu és szerintem találsz leírást. Ha az a baj, hogy keresni nem tudsz, akkor segítek következő kombinációkkal próbálkozz


házinyúl szobatisztaság

házinyúl szobatiszta

nyúl szobatisztaság

nyúl alom

legvégső esetekben:

nyúl alom forgács

2009. ápr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


Az oldal 2/3 -ától kezdődik a cikk. Minden le van írva benne.

2009. ápr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
almit mindenképp rakj alá neki is jobb lesz a komfort érzete es könnyebben tudod takaritani mert abbol a sarokbol amit használni fog egy kis lapáttal könnyen kitakarirhato az alom.a faforgács tökéletesen jo alom anyag állatkereskedésben kapható
2009. ápr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma vettünk neki almot (nem forgács, hanem macskaalom... azt mondták ez is jó), háát, egyenlőre még nem igazán tetszik neki. Több helyre is raktam le, oda, ahová eddig pisilt, de egyenlőre még nem pisilt az alomba. De igyekszem neki mutatni, tanítgatni, hogy hová is kéne. Mivel kicsi nyuszi még, gondolom kicsit hosszabb folyamat lesz, mire teljesen szobatiszta lesz. DE fő a türelem! :) És olyan aranyos, hogy képtelenség rá fél percnél tovább haragudni rá! :)
2009. ápr. 14. 19:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én nyuszim,akkora volt,mint egy zsemle mikor hazahoztam az állatkereskedésből!Még nem volt meg a helye,mert hirtelen jött.Így az első este,egy fonott bevásárló kosárkában aludt,aminek az alját ronggyal béleltem ki.Mondanom se kell,ezután ez lett az alvós helye,kalitkája nem is lett,egész nap szabadon volt tartva,egy tálcára lett macskaalom kiöntve,erre végezte a dolgát,pisi,bogyózás.A lakásban sehol máshol nem lehetett bogyót találni.Ha vendégségbe mentünk,családhoz,akkor jött velünk a fonott kosárkájában,és ha pisilnie kellett,míg vendégségben voltunk,akkor inkább a kosarába ugrott vissza,és oda végezte a dolgát,de a család lakását sem piszkította be!Ö nagyon szoba tiszta nyuszi lett,és borzasztó okos volt!A takaróját mindig mosnom kellett,ahhoz nagyon ragaszkodott.Télen magára húzta,betakarózott vele!Ha nyílt a hűtőszekrény ajtó,akkor már ott volt,és azt nézte,mi az amit neki is lehet enni!:)Olyan volt,mint egy kutya!Most egyik ismerősöméknél lakik,sajnos a költözködés miatt nem tudtuk magunkkal vinni,de ott is nagyon jó helye van,szabadon van tartva ott is,és nyáron a kutyával alszik kint együtt az udvaron!Jó fej,szeretni való csibész lett belőle!:))

2009. ápr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szerencsés vagy, és tényleg nagyon aranyos lehet!! :) Ahogy így jobban belemélyedtem a témába, szerintem ott rontottam el, hogy megkaptam, egyáltalán nem zártam be a helyére, hanem szabadon ugrálhatott, mászkálhatott. Sok helyen olvastam, hogy az elején, csak rövid időre szabad kiengedni, amíg megszokja a helyét, ott kiválaszt magának egy sarkot, és később már oda fog visszajárni pisilni... Azért remélem még van remény, csak olyan kis tündér, hogy nincs szivem bezárni... :( De muszály lesz következetesnek lenni...

Köszi Neked is a választ!!

2009. ápr. 15. 11:29
 7/8 anonim ***** válasza:
10.49es vagyok.Jó szórakozást,és boldogságot hozzá!Azt hiszem jó sokszor fogja,a napjaitokat megmosolyogtatni!Mert az biztos,bármit csintalanságot is csinálnak,haragudni nem lehet rájuk!De azért tényleg,néha lássa,hogy komolyan gondolod a dolgokat,mert különben a fejedre fog nőni,olyanok mint a gyerekek!
2009. ápr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Johi_ válasza:

Én azt is hallottam, hogy a szobatisztaságra való nevelésben, hogy sokat számít a szag. Ahonnan jön pisiszag, oda pisilik újra. Tehát javaslom az alomba kellene tenni egy kis pisijét (feláztatni máshonnan az alom anyagával, aztán jól feltörölni, hogy még a szaga se érezzen máshol), akkor majd biztos bátrabban pisilik oda, ahová kell.

Sok sikert hozzá.

2012. márc. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!