Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszim nem akar...

A törpenyuszim nem akar szénát enni, ez baj?

Figyelt kérdés
Már legalább egy hete alig eszik szénát de van hogy nem eszik egy kicsit sem.Esténként szokott csak magot kapni,reggel meg eljátsza hogy éhen akar halni pedig ott a szénája.Ilyenkor túlnőhetnek a fogai,vagy azért a mag is koptatja eléggé??(zöldségeket is szokott kapni)
2011. aug. 21. 13:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
11%

Te meg menj pszichológushoz indulatkezelésre..


Egyébként nem, nem volt sok nyulam. Sőt a 8éves törpenyulam olyan jó erőben van mint egy 1 éves,szóval nem gondolom hogy probléma lenne a tartási módszeremmel..

2011. aug. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg igenis fontos szénát ennie! Az én törpenyulam mondjuk mindent megeszik amit eléteszek (hál'istennek) ,de mégis adok neki szénát,mert szüksége van neki rá..sőt én a magkeverékekből adok neki a legkevesebbet!! Egyen inkább friss zöldséget/gyümölcsöt :)

Én így gondolom,mindenki saját joga eldönteni,hogy tartja az állatait!!

2011. aug. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Gyurci77 válasza:
Magokat nem ehet a nyuszi! A táplálékának a 80%-ának szénából kellene állnia, 15% táp és max 5% egyéb, mint friss zöld, répa, petrezselyem, alma stb. A mész fogkoptató árt a veséjének! Ráadásul az csak az első fogakat koptatja, a hátsókat a szénával tudja koptatni, máskülönben azok túlnőhetnek és kárt okozhatnak neki.
2018. márc. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Gyurci77 válasza:
TILOS magokat adni neki (ahogyan tilos kenyeret, k-betűs zöldségeket stb.)! A nyúl fűevő! Nem rágcsáló!!! Szénát szabad neki csak adni meg minőségi tápot, Versele Laga Cuni Complete, Beaphar, Bunny Nature, Oxbow pl. Szénán kívül friss ivóvíz is legyen előtte mindig.
2022. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mi úgy szoktattuk rá, hogy egyszercsak megvontuk tőle a tápot és egyszercsak rákényszerült. Hetente 2-szer kap csak.
2022. máj. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!