Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy hűthetném le egy kicsit...

Hogy hűthetném le egy kicsit a malacom?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon meleg van ő meg elég "bundás":P Gondoltam valamivel megkönnyíteném neki a meleg tűrését. Az jó ha egy lapos tálcára rakok hűvös, langyos vizet és abba belerakom(bár nem tudom h mennyire szereti/nem szereti a vizet mint átlagban a malacok)? És akkor nem is lesz csuromvíz hanem csak épp annyira h érjen valamit és megfázni sem fázik meg annyira könnyen(bár huzat nélkül ebben a melegben...).
2011. aug. 25. 15:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Szia,


Nekem két hosszúszőrű kis peruim van.


Az első dolog volt, hogy vágtam le egy kicsit a bundájukból az oldaluknál meg a popsijuknál, hogy tudjon szellőzni a bőrük. Nem viszem őket kiállításra, tehát felesleges ez a nagy bunda ilyen melegben. Meg amúgy is csak összepisilnék.


Sok zöldséget kapnak (füvet is), mert az enyémek sajnos nem nagyon isznak önitatóból. De optimális a folyadékbevitelük, mert rengeteget pisilnek (nagy terráriumban vannak, mégis 2 naponta cserélni kell a forgácsot)Mindemellett tápot és szénát is kapnak.


Jégakkut tettem az iglujuk tetejére.


Gliss-kur-os flakont jól kiöblítettem, és tettem bele csapvizet (nem jéghideget), azzal permetezem őket, de nem közvetlenül rájuk, hanem a terárium felett kb 30 centivel, hogy épp csak a párája érje őket, így azért nem áznak el.


Vetillátor, kicsi fokozaton, de még éppen éri őket a légmozgás.


Görögdinnye: a héját alaposan meg kell mosni, ha nem is eszik meg teljesen, de ha szeretnének, rá tudnak feküdni, az én malijaim is ezt csinálják :)


Remélem, tudtam segíteni.

2011. aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
nekem is tengeri malacom van. én is küszködtem ezzel a problémával de megkérdeztem az állatorvosát, és azt mondta, hogy az állat szervezete felkészül a hideg-meleg időkre, és a ventilátor,stb...csak rontanak a helyzeten. :) de az fontos hogy min. napi 3x cseréld a vizét, és hideg, hűtőben tárolt salátát, répát adj neki, ilyenkor még a táp adagolását is csökkentheted
2011. aug. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
16:00-ás igen sokat segítettél köszönöm:)) szerencsére a szőrét nem kell levágni mert igaz h kicsit hosszabb a szőre de ilyen kis tüsi(rozettás azt hiszem) így szellőzik. :D
2011. aug. 25. 16:16
 14/22 A kérdező kommentje:
16:13-as: Köszi a választ megnyugtató hogy ezek szerint ő jobban bírja bundában a meleget mint én:D
2011. aug. 25. 16:19
 15/22 anonim ***** válasza:

16.00 vagyok


A válasz megírásának időpontja: ma 16:13-ehhez azért lenne hozzáfűznivalóm: én nem tudom, hogy milyen állatorvoshoz jársz, de nem minden tanácsa helyes:


A tengerimalac nagyon könnyen hőgutát tud kapni, tehát a ventillátor igenis segít. Ezt egy olyan tenyészetben láttam, ami igen jó hírnevű.


A másik, hogy salátát EGYÁLTALÁN NEM szabad a malackáknak adni (hacsak nem bio), mert a méreganyagok felhalmozódnak benne, és ez veszélyes a malik érzékeny szervezetére nézve.


Három: a tápot megvonni nem túl szerencsés, mert egyrészt nem tudja koptatni a fogát (túlnőhet), másrészt könnyen felborul a bélflórája, ha túlnyomóan zöldséget eszik. És sajnos akkor már nem segít semmiféle Laktiferm por meg Bio-lapis. Egyébként egy beteg malac, aki eljut odáig, hogy csak zöldséget eszik fecsiből, teljesen elfelejt rágni. Idáig nem kéne eljutni.

2011. aug. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Hát salátát én sem szoktam neki adni ha meg igen csakis alaposan megmosva és nagyon kicsit. Fogkoptatónak én meg száraz kenyeret és szénát adok neki.
2011. aug. 25. 16:32
 17/22 anonim válasza:
16:24-es köszönöm,hogy elmondtad, nem tudom, miért mondta ezt az állatorvos, de akkor megfogadom a tanácsaidat! még egyszer köszi 16:13-as voltam :)
2011. aug. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A tengerimalacok valóban könnyen hőgutát kaphatnak ezért segítségre szorulnak ilyen melegben. A ventilátorral csak óvatosan messze a ketrecüktől alacsony fokozaton ajánlott nehogy a huzat többet ártson mint használjon. Bár ez a terráriumnál nem segít. Tegyél valamilyen rongya csavart jégakut a ketrec tetejére vagy bele a ketrecbe. Ahhoz hozzá tudnak bújni vagy ráfeküdni. A hideg víz (nem jeges) elérhetősége is fontos. Nekem rozettás malijaim vannak szintén de azért vágtam a szőrükből még egy kicsit, hogy ne legyen olyan melege. Ha nem használsz ventilátort akkor vizezd be a kezed és simogasd meg vele a malackákat ettől nem fáznak meg de hűti őket. (Nem kell eláztatni ilyenkor csak finoman.)

Amúgy a terrárium nagyon nem javasolt tengerimalacok tartására mert nem szellőzik rendesen a saját pisijének gőzét lélegzi be ez árt a tüdejének, nyáron még melegebb van benne mint ketrecben, nem látnak ki rendesen mert tükröződik és ettől félősebbek lehetnek, nem hallja rendesen a környezetét ettől még ijedősebb lehet. Inkább cseréld le egy legalább 80*40 ketrecre (kisebb nem jó, de legjobb a 100*50) az való a malacoknak.

2011. aug. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még: a száraz kenyér nem csak felesleges a széna mellett de számos olyan anyagot tartalmaz ami a malacok egészségére veszélyes. Semmilyen fogkoptató nem kell nekik a szénát kívül. :)
2011. aug. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen, váltani most nem fogunk tudni ketrecre, majd valamikor a (közel)jövőben. A hűtési tippeket pedig kipróbálom:) még 1x köszönöm a válaszokat(aki szeretne írhat még:D)
2011. aug. 25. 17:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!