Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért vadul be a patkányom?

Miért vadul be a patkányom?

Figyelt kérdés
játszani szoktam vele úgy hogy a kezemmel így elkapom a bukóját meg gyöntölgetem de nem durván.. ő is tudja hogy csak játszunk meg szokott picit harapni meg így körbe szaladgál meg ugrál.. és mostanában meg van hogy neki ugrik a kezemnek és megharapja erősen úgy hogy vérzik is.. miért van ez hogy bevadul ??? mitcsináljak hogy leszokjon erről a szokásáról ?? vissza szoktam rakni a helyére amikor így elmegy az esze.. de nem esik le neki h ez nekem rossz : / kérlek segítsetek miért csinálja ezt ?
2011. aug. 29. 02:08
 1/9 krvua válasza:
35%
nem próbáltad meg sárgává varázsolni?
2011. aug. 29. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Szelídebben játssz vele, ne ilyen vadul. Adj neki játékokat inkább, azokkal élje ki az agresszivitását, a kezeddel csak simogasd, jó érzések társuljanak hozzá.
2011. aug. 29. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Platypus ***** válasza:
100%
Ez sajnos komoly viselkedési probléma, lehet rosszabb is, ha nem kezeled megfelelően. A patkányod gondolom hím, és mostanában lett teljesen ivarérett. Azt hiszi ő a főnök, és megpróbál téged megregulázni. Nagyon határozott hozzáállással meg lehet nevelni egy ilyen állatot, de nem mindig sikerül. Amikor elkezd behülyülni, akkor hanyatt kell fektetni és le kell fogni egy kis ideig. Ez patkányéknál a főnökség kinyilvánítása. Ha nyüsszög, az nem baj, ez a "ne bánts, megadom magam" hang ilyen helyzetben, nem a fájdalom miatt csinálja. Végső esetben az ivartalanítás is segít, de azt hozzá kell tenni, hogy egy ilyen műtét elég kockázatos ennyire kis testű állatoknál.
2011. aug. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget ! milyen játékot adhatnék neki ?? és ha nem sikerül megnevelnem mit tudok csinálni ?? ivartalanításra nincs keret.. :/ legyek türelmes?? egyébként végtelen édes kisállat.. hallgat a nevére is, jön oda hogy simogassam szóval tényleg nem értem néha miért kattan be az agya.. :(
2011. aug. 29. 13:06
 5/9 A kérdező kommentje:
nem tudom lefogni sem... mert megharap közben... mit csináljak ? most megfogni sem tudom mert harap...
2011. aug. 29. 13:12
 6/9 Platypus ***** válasza:
100%
A játéknak ez ellen semmi értelme. Ez egy kellemetlen szociális viselkedés, nem váltja ki egy mókuskerék a vele való foglalkozást. Ettől függetlenül készíthetsz neki függőágyat, bujkáló csövet, adhatsz neki diót héjában, ezeket imádni fogja. Vehetsz olyan kesztyűt, ami megvéd a harapástól, és úgy próbálkozhatsz a hanyattvágással. Vagy be kell vállalni pár harapást, amíg megtanulod úgy megfogni, hogy ne tudjon megharapni ha akar se. Az ivartalanítás egyébként jóval olcsóbb mint a nagyobb állatoknál.
2011. aug. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
körülbelül tudsz mondani alapot mennyi lehet? mondjuk az állítorvosunkat majd megkérdezem mit lehet ilyenkor tenni.. egyébként neked van patkányod? / remélem nem baj hogy tegezlek / te már szelíditettél meg patkányt? tudod olyan furcsa mert eddig nem ilyen volt.. és nagyon meglep hogy így viselkedik. :/
2011. aug. 29. 13:31
 8/9 Platypus ***** válasza:
74%

Nekem egy patkányom volt ilyen hülye, de érdekes módon csak akkor, amikor a párom közelében volt. Valahogy az ő szagára haragudott és olyankor velem is hülye volt. Puffogott meg felmeresztett szőrrel mászkált. Akárhányszor kiengedtem, mindig hanyatt kellett vágnom hogy kezelhető legyen, onnantól normálisan lehetett vele játszani meg simogatni. Amióta nem laknak egy lakásban, a patkány hátán fát lehetne vágni olyan nyugis.

Az hím ivartalanítás ára általában a kandúr macskáké körül mozog, ez 5000 Ft környékén van, csak patkányt sokkal kevesebb helyen vállalnak. Konkrétumot nem tudok mondani, én sosem szánnám rá magam, mert féltem az állatot. Ilyen kis állatoknál azért elő szokott fordulni hogy nem ébrednek fel az altatásból.

2011. aug. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm rengeteget segítettél :) szerintem én sem fogok az ivartalanítás mellet dönteni.. de nem tudom ilyen heyzetben mint lehet csinálni..csinálom a hanyatvágós módszert... az előbb is lefogtam 2percre kb.. utána pedig visszatettem a helyérebevágta a durcát fekszik és csúnya szemmel néz rám.. szerinted leesett neki hogy nekem ez nem jó ? egyébként nekem nem borzolja a hátát csak ugrál összevissza meg a farkát hullámoztatja.. :/
2011. aug. 29. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!