Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Agresszív a patkányom, mit...

Agresszív a patkányom, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
3 napja vettem egy kopasz patkányt. Nagyon aranyos volt... Aztán tegnap óta folyamatosan harap, ráugrik mindenre, ami mozog, és szét akarja szedni. Ma megvettem hozzá a tesókáját, hogy ne legyen egyedül, na meg hátha az egyedüllét miatt volt ilyen agresszív. De hiába vettem meg, szegény kis jószágot is bántja, harapdálja, összevissza visít a másik. Bedobtam neki egy kis plüsskutyát, szanaszét rángatja, harapja, ráugrál, tapossa... Nem tudom, mi ilyenkor a teendő. :// 17/L
2011. okt. 14. 22:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
12%
Üsd agyon!
2011. okt. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
-.-"""""""" csak gratulálni tudok.
2011. okt. 14. 22:52
 3/22 anonim ***** válasza:
Vidd inkább vissza őket :-(
2011. okt. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
nem lehet :/ meg amúgy sem vinném vissza, mert szeretem őket, de ezt nagyon rossz látni :(
2011. okt. 14. 22:59
 5/22 anonim ***** válasza:
18%

Elsővel értek egyet,szakadtam:)))

De kérdező valld be te is röhögsz rajta amikor

szétcibálja a plüssállatot:D

2011. okt. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Platypus ***** válasza:
Ez így túl kevés információ. Ha nőstény, akkor valószínűleg vemhes és azért támad. De ha nem, akkor ez egy teljesen abnormális viselkedés. A testvérét nem kéne hogy komolyan bántsa, egy plüssállatot meg főleg nem. De jó lenne tudni, pontosan mit is csinál. Mert egy plüssállat széttépése teljesen normális reakció egy fészket építő patkánytól, ebben az esetben semmi köze az agresszióhoz, egyszerűen csak az ágyát akarja bélelni vele. És testvéri játék közben is normális, ha csipognak és az erősebb a hátára fekteti a gyengébbet, ileltve időnként birkóznak. Szóval jó lenne, ha részletesen leírnád, mit is csinál a patkányod, milyen nemű, mennyi idős...stb.
2011. okt. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
kb másfél hónaposak. 2 fiú, és testvérek. van bent nekik egy csomó rongydarab, amiből már építettek fészket maguknak. nem értem, mi lehet a baj ://
2011. okt. 15. 11:29
 8/22 A kérdező kommentje:
azt, hogy mit csinál, leginkább a boxoláshoz tudnám hasonlítani, a másik mindig a hátán fekve "végzi" és teljesen lefagy, másodperceken át abban a helyzetben fekszik, aztán befekszik a sarokba, és gubbaszt, alapjáraton is félősebb, mint a másik, tőlem is tart egy kicsit, de ő sosem harap.
2011. okt. 15. 11:32
 9/22 A kérdező kommentje:
Amúgy meg egymáson alszanak, bújnak... pont ezért nem tudom hova tenni ezt az agresszivitást, amit produkált...
2011. okt. 15. 11:37
 10/22 A kérdező kommentje:
Most kéne kitakarítanom őket, de félek, mert akármit bedugok a ketrecbe, rögtön nekitámad. Nem tudom hogy megfogni, mert szétharapja a kezem, rendesen nekem ugrik. A másik viszont nagyon aranyos, ő nem csinál ilyesmit, de a másiktól nagyon félek :///
2011. okt. 15. 16:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!