Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Húgom gabonapelyhet...

SOS! Húgom gabonapelyhet adott a tengerimalacomnak! Ugye nem lesz tőle semmi baja?

Figyelt kérdés
Húgom "megsajnálta" a malacomat, ezért adott neki egy darab csokis gabonapelyhet!! Az állatorvos azt mondta, nem lesz tőle semmi baja, de én aggódok!! Nagyon mérges vagyok a testvéremre is, le is szidtam jól, de anya rám szólt, mert "nem direkt csinálta..."
2011. szept. 6. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az állatorvos azt mondta, h semmi baja nem lesz tőle akkor nyugi. Ő tudja mit beszél. A tesód meg gondolom még kicsi, és valószínű, hogy tényleg csak jót akart neki. Beszéld meg vele, szépen türelmesen, hogy mit eszik egy ilyen kis állat meg stb...
2011. szept. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem evett belőle sokat, akkor biztos nem lesz baja!

A húgodnak meg nyugodtan mondd el, miért nem szabad azzal etetnie!

2011. szept. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, de az állatorvos azt is mondta, hogy adhatok száraz kenyeret a malackámnak, mert az a legjobb fogkoptató... Pedig azt sem lenne szabad, mert puffaszt, a fogkoptatásra én szénát használok. Sajnos nagyon hamar befalta, már csak pár morzsa volt előtte, amikor megláttam :(
2011. szept. 6. 13:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

száraz kenyeret lehet adni a malacnak, volt pár malackám


egy a lényeg a száraz kenyérnek teljesen száraznak kell lennie, picit sem lehet puha


és a tyúkhúrt is nagyon szeretik :)

2011. szept. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék neki rendszeresen csokis gabonapelyhet. Szerintem a doki arra gondolt, hogy ettől most nem lesz baja, de ne csináljatok belőle rendszert. Nagyon érzékeny a gyomruk, esetleg azt is jó lenne figyelni most pár napig, nincs-e hasmenésük, vagy hasonló.
2011. szept. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

teljesen száraz kenyeret ehet - feldarabolsz egy szelet kenyeret kis kockákra, és valamilyen textílián napra kitéve megszárítod - több nap kell neki, mire teljesen kiszárad

fogkoptatásra a széna nem az igazi

egy pici gabonapehelytől meg nem lesz baja

2011. szept. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi baj. (Egyébként legalább az állatorvosban bízhatnál, nyilván többet tud, mint te.)

A testvéreddel pedig ne kiabálj emiatt, tényleg csak jót akart, vagy szeretne az állattal ő is foglalkozni. Néha etessétek közösen, lehessen olyan kaja, amit ő ad oda neki!

2011. szept. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!