Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelídítsem meg a...

Hogyan szelídítsem meg a tengerimalacomat?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves anyuka tengerimalacom. Már korábban is próbáltam megszelídíteni, de nem megy. Van két 1 éves kölyke, mikor megellett akkor sem volt szelíd. Ráadásul az ellés után még vadabb lett. Nekem nem megy az a teknika, ahol mindennap ki kell venni az állatot legalább 1 órára. Arra gondoltam, hogy jó lenne-e az, ha az ölembe tenném és amikor menekülni akar, mindig vissza tenném az ölembe, mint mikor a lovakat betörik, csak itt nem az állaton ülünk, hanem addig folytatjuk az ölbe vissza rakós teknikát, amíg meg nem adja magát. Ti hogyan szelídítettétek meg a tengerimalacaitokat??
2011. szept. 20. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
pedig csak a mindennapos foglalkozás hozza meg a gyümölcsét, de ha nem is egy óra akkor 10 percekre.. ez a megoldás
2011. szept. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát az enyém rögtön szelíd volt, mármint nem harapott soha,elfutni meg így 7 év után is elfut előlem ha kiteszem, de nem érdekel ha meg akarom fogni megfogom....
2011. szept. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De mivel hosszú szőrű, nagyon nehéz levágni a szőrét, mert folyton menekülni akar és megfésülni is nagyon nehéz. Ráadásul a családban senki sem akar segíteni. Arra gondoltam, hogy elviszem állatkozmetikushoz, de lehet, hogy ott sem tudnának mit csinálni vele.
2011. szept. 20. 18:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Oltasd be. Én a kistengerimalacom beoltattam nyugodt volt bármit csinálhattam vele. :D Azóta nagyon nyugodt de ha kiveszem és nem simogatom akkor elindul felfedezni a szobát. :D amúgy. Etesd kézből ha kiveszed legyen nálad uborka szeletelve próbáld meg. ha kézből kapja előbb meg szelídül. Amúgy már 2 éves. Mióta van nálad? Ha kölyök kora óta akkor azt már nem szelidíted meg. Ha még csak fél éve kb. hoztátok TALÁN még meg tudod de nagyon sok törödést igényel.
2011. szept. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tengeri malacnak nem kell oltás.....
2011. szept. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a lényeg hogy foglalkozz vele türelmesen, jó tapasztalatai legyenek veled kapcsolatban. Beszélj hozzá főleg ha enni adsz neki. A lényeg az hogy összekösse a hangod és a szagod jó dolgokkal és egy tengerimalacnak minden ami jó a pocakba megy....

Én pl: mindig "cancogok" mikor akarok tőle valamit (pl kaját dobok)lovas ártalom, és 1-2 hét után már majd kiesett a ketrecből mikor meghalott, most már mindenhová követ és bárhonnan előjön mikor kiadom ezt a hangot....mondjuk elkapni magát azért nem agyon engedi, csak már szegény kicsit vak és így nem nagyon tud menekülni....

2011. szept. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6 hónaposan kaptam. Próbáltam megszelídíteni, de nem ment. Amúgy elveszik tőlem az ételeket és akkor is, ha nyitva van a ketrec ajtaja, csak megfogni nem engedik magukat és az ölemből mindig menekülni akarnak, ha fésülöm őket vagy vágom a szőrüket. Persze a Sanyi kivételével (fiú tengerimalac). Ő nagyon szelíd, de ő sem engedi megfogni magát. De ugye az a baj, hogy mondtátok, hogy jó élmény, de a fésülésnél nem kapnak jó élményt és ez szerintem kicsit-nagyon megnehezíti a dolgom.
2011. szept. 21. 18:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazából fésülés téren nem tudom hogy is kellene mert az enyém rozettás és nem fésülöm csak fürdetem...akkor meg kicsit erőszakos vagyok ....
2011. szept. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!