Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért rágja a tengerimalacom...

Miért rágja a tengerimalacom a ketrec rácsát, és mit csináljak vele, hogy ne tegye?

Figyelt kérdés
Amióta megkapta az új ketrecét, aminek már tudja rágni a rácsát, gyakran rágj,a mintha próbálna kitörni. Pedig rendszeresen foglalkozok, vele, és szokott is futkározni a szobámban :S
2011. szept. 25. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Szeretne kijönni. Nyuszim is ezt csinálja, főleg reggel, amikor látja, hogy felkeltem, és kéri, hogy engedjem ki :)
2011. szept. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a hörcsögöm volt ilyen 8 évvel ezelőtt de mindig este csinálta mikor aludnák... mert ugye délelőtt suliba voltam délután foglalkoztam vele, én is kivettem szaladhatott a szobába, nyugodt volt meg kezes, rengeteget kerekezett... egyik mániája volt... de este olyan 11-től mindig rágta a rácsot, kérdeztem ahonnan vettem, azok nem értették, hogy mivan... elmentem egy állatkereskedésbe és ott azt mondták, hogy nem a foglalkozással van a baj hanem, mert egyedül van, meg nagy való színűséggel előtte akváriumba volt... Erre vettem egy nőstényt mellé.. És mi volt? mind a ketten csinálták este....
2011. szept. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
82%
A fogát koptatja.
2011. szept. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak igaza van!Nekem van jelenleg 3 tengerimalacom. Az egyik ketrecben van a másik akváriumba.


A kettő is akváriumba volt annak is az üvegét rágta a nagyobbik mert felérte. Van bent neki fogkoptató de azt alig-alig rágja. Most akarok ketrecre váltani inkább azt rágja minthogy, megvágja a pici száját az üveggel. :(

2011. szept. 26. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbálj betenni mellé kis darab gallyakat, ujjnyi vastagot, olyan 15-20 cm-es darabokat, egyet, kettőt. Ha rágáshiánya van, akkor el lesz vele.
2011. szept. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én hörcsögömnek van fogkoptatója, mégis rágja néha a rácsot...ha rákattan, fél éjszakán át :S Szerintem ez játék nekik.
2011. szept. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem fogja felsérteni vele a száját? :S
2011. szept. 26. 16:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. szept. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért rágja, mert unatkozik. Ha nem éri elég inger, akkor káros pótcselekvéseket kezd végezni. Átmeneti megoldás, hogy citrommal kened be a rácsot, de igazából nem elég neki, az, hogy foglalkozol vele. Kellene mellé egy társ, akkor leszokna róla. Az enyémek is rágták, de klassz berendezéseket tettem be nekik és így hamar leszoktak róla.
2011. szept. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!