Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megfázhatott? (Kérdésed túl...

Megfázhatott? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Van egy tengerimalacom. És bepárásodott neki az akvárium és levettem a tetejét. éreztem, hogy egy picit meleg van nála de nem volt kiizzadva meg semmi. de egy folytában tüsszög.Haverom tengerimalaca tüdőgyulladásban halt meg. Ugye ő nem betegedett meg?:( Más tünetet nem vettem észre. Az alomra ne is gyanakodjatok mert mindig is ilyen volt alatta.
2011. szept. 27. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is a tengerimalac nem tud izzadni, ezért van az, hogy melegben hőgutát kaphat, mert nem tudja leadni a felesleges hőmennyiséget. Másodszor, nem egészséges terráriumban tartani malackát, mert bent rekednek a szagok, és a vizeletből kipárolgó ammónia mérgező a számára. Ha még teteje is van, az súlyosbító tényező. Ketrec lenne az ideális lakhely neki, ami megfelelő méretű. Elkezdhetsz neki c-vitamint adagolni, vagy cseppek vagy összetört tabletta formájában, amit a kajájára szórsz. Figyeld a légzését, ha sípol, hörög, kattog, vidd el dokihoz.
2011. szept. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos?
2011. szept. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi a bánatnak raksz az akváriumra még tetőt is??? Amúgy se lehetne akváriumba rakni!!! Szegényke mennyit szenvedhetett eddig!!! Mi lenne, ha nem csak ezt az oldalt nyitnád meg, hanem egy kicsit utánanéznél a tengerimalac tartásának is?? Ha meg betegnek látod vidd el állatorvoshoz!! Bár az pénzbe kerül, ugyanúgy mint a ketrec!! Csak erre azelőtt kellett volna gondolnod, mielőtt magadhoz veszel egy állatot!!
2011. szept. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tetős akváriumom van ami félig nyitva van. naponta cserélem az almot. Van vitaminos fogkoptatója is. Tudom, hogy nem szabadna akváriumba tenni de majd csak pénteken veszek neki ketrecet. Amúgy barátnőm adta és a kis ketrec nem volt jó neki mert fordulni sem tudott. A tetőt a barátom tette rá..Voltunk már 2x oltáson. ugyanis én nem hanyagolom el a tengerimalacot. Arról ne is beszélve, hogy van neki külön kialakítva "játszótér" egy szoba ami nem lett felhasználva. Így csak este van az akváriumba és így is naponta takarítom. :) estére is csak azért kell betennem az akváriumba mert anyukám fél tőle. Nincs elhanyagolva egyáltalán és szerintem jobban tartom mint bárki más kivétel az akvárium de az akváriumba is 8 órát van este 9től hajnali 5ig! :)
2011. szept. 28. 17:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs, de a kérdés alapján nem ez jött le!!! De ha nem hagyja abba a tüsszögést csak vidd el orvoshoz.
2011. szept. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!