Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hol élnek és melyik fajba...

Hol élnek és melyik fajba tartoznak a pesti denevérek?

Figyelt kérdés
Én itt a Belvárosban az eblak előtt minden este látok elrepülni denevéreket. Egyszer egy a spájzba is bejött. De hol élhetnek és szaporodhatnak? Valahol itt a városban, vagy vidékről ingáznak? A tévében azt láttam, hogy barlangokban élnek, de itt a közelben nincs barlang.
2011. okt. 1. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A panelok réseiben, padlásokon, esetleg pincékben: szürkületben, éjszaka vadásznak rovarokra, és ahol élnek, ott is szaporodnak :)

Teljesen jól elvannak a városban, persze ez néhány fajra vonatkozik, a többi barlangban él. Általában kései vagy rőt koraidenevérek, fehértorkú és közönséges törpedenevérek élnek az emberek közelében, de barna hosszúfülű denevér is előfordul :)

2011. okt. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hátha,ironikus akarok lenni,mi élünk az ő helyükön.Mi foglaltuk el az életterüket.Egyébként barlangban csak telelni szoktak.Nyaranta tartózkodni,panel rés,egyéb alkalmas kis lyukak,van belőlük jó pár.Amúgy védett állatok!Nekem szimpik,mert megeszik a repülő rovarokat, csípőseket.
2011. okt. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azért kértem a fajt is, mert akkor talán meg tudom majd nézni őket a neten közelebbről is. Így röptükben nem sokat látok, csak egy árnyat.
2011. okt. 1. 20:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarországon az eddig bizonyítottan elõforduló fajok a következõk: nagy patkósdenevér (Rhinolophus ferrumequinum), kis patkósdenevér (Rhinolophus hipposideros), kereknyergû patkósdenevér (Rhinolophus euryale), bajuszos denevér (Myotis mystacinus), Brandt denevére (Myotis brandti), vízi denevér (Myotis daubentoni), csonkafülû denevér (Myotis emarginatus), horgas-szõrû denevér (Myotis nattereri), nagyfülû denevér (Myotis bechsteini), közönséges denevér (Myotis myotis), hegyesorrú denevér (Myotis blythi), kései denevér (Eptesicus serotinus), durvavitorlájú denevér (Pipistrellus nathusii), fehértorkú denevér (Vespertilio murinus), hosszúszárnyú denevér (Miniopterus schreibersi), korai denevér (Nyctalus noctula), szõröskarú denevér (Nyctalus leisleri), barna hosszúfülû denevér (Plecotus auritus), szürke hosszúfülû denevér (Plecotus austriacus), pisze denevér (Barbastella barbastellus)."

Igazából akármelyik lehet.

2011. okt. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es, és még nyolc faj. Régi az infód :)

Egyébként nagy valószínűséggel rőt korai- (Nyctalus noctula) vagy közönséges késeidenevér (Eptesicus serotinus), amit a kérdező látott.

2011. dec. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!