Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Adtok száraz kenyeret a...

Adtok száraz kenyeret a tengerimalacnak? Indokold a választ!

Figyelt kérdés
Egyik kérdésnél felvetődött, hogy sokan adnak száraz kenyeret a tengerimalacuknak. De én nem értem hogy miért. Van aki meg tudná indokolni normálisan? És kérem az is indokolja aki nem ad! Köszi!
2009. ápr. 27. 23:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Adok,mert egyrészt szereti, másrészt - és főleg: mert így (is) koptatja a fogát.
2009. ápr. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint szereti rágcsálni, megenni már kevésbé.
2009. ápr. 28. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, azt én is észrevettem, hogy harapdálja meg minden, de a fele kipotyog a szájából.Amúgy mikor odaadod neki vagy 2 percig elvan vele, azután már nem érdekli.
2009. ápr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém nem eszi meg,csak rágcsálja,így koptatja a fogát!

2009. ápr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
A tengeriröfföknek tilos a száraz kenyér, mert puffadást és akár halált is okozhat. Ezerszer inkább néhány ízletes faág!
2009. ápr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


köszi a válszokat!


Én az utolsó válaszolóval értek egyet. bár nem teljesen. halált szerintem csak az okozhat, ha végzetesen megpuffad benne a kenyér..


A koptatásra annyit kell mondjak, hogy láttam már hogy ráharap,és mint kés a puha vajon,úgy harapja át..szóval nem hiszem hogy annyit koptatna..readásul a hátsó fogai is állandóan nőnek, ahova sokatok szerint el sem jut a falat..


Van valakinek valami biológiai magyarázata, hogy miért éri meg etetni? vagy hogy mit használhat a koptatáson kívül?


előre is köszi!

2009. ápr. 28. 21:27
 7/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

ez előző témánál amin felvetődött ez a kérdés írta valaki:


A száraz kenyérben van kovász, stb, ami bizony csak addig száraz, amíg a malac gyomrán kívül van. Belül megduzzad a gyomorban található folyadékoktól és nyáltól. Káros, tilos. Ahogy a saláta is. A kertből szedett fű azonban hatalmas siker nálunk mindegyik malacnál. Igaz, ebben is válogatósak. Valamelyik csak a tyúkhúrt eszi, valamelyik meg a sima levelű füvet. Mikor hogy. :)



Na, én ezért sem adok nekik kenyeret. Tud valaki még ilyen indokokat? pro-kontra is jöhet. :) előre is köszönöm!

2009. ápr. 29. 09:21
 8/12 anonim ***** válasza:
én adok neki,mert koptatja a fogát
2009. ápr. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Volt egy malacom, 8 évig élt, naponta megevett egy nagy szelet száraz kenyeret.

Most négy malacom van, rendszeresen esznek kenyeret, semmi bajuk.

Fogkoptatásra még a vécépapír gurigát is mindig megkapják, kb fél napig tart.

2009. ápr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
a gurigánál nem félsz a ragasztó anyagtól?
2009. ápr. 29. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!