Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen fajta tápot kapjon a...

Milyen fajta tápot kapjon a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Nemsokára kapni fogok egy tengerimalacot,és arról szeretnék érdeklődni,milyen fajta táppal etetitek a kucukat,és milyen tapasztalataitok vannak a táppal kapcsolatban. A válaszokat előre köszönöm.:)
2011. okt. 2. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
hát van ilyen panzi tengerimalac eledel. nem is olyan drága. és ilyen vitaminos is. én olyat szoktam adni. meg van olcsón magkeverék. nekem szeretik.. de ha állatkereskedésben veszed, akkor ott megkérdezed az eladót hogy addig ott mit adtak neki és olyat veszel. :D
2011. okt. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fő tápláléka a széna legyen, az mindig legyen előtte. Mellé gyümölcsök, zöldségek, és jó minőségű táp. Az olcsó magkeverék nem jó, nem tengerimalacnak való. Lehetőleg olyan tápot keress, ami javarészt zöld táprudacskából áll, C-vitaminos, és nincsenek benne héjas magvak (pl. napraforgó, tökmag). Van a Halywood márkájú, az pl. egész jó és viszonylag jó áron van. [link]
2011. okt. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Panzi, Hollywood sajnos ezeknél nem sok rosszabb van a piacon. :( Nagyon sajnálom akik ezeket mondták de ezek a márkák borzalmasan egészségtelenek. A Versele-Laga Cavia tengerimalac tápok az amit az igazi tenyésztők és tengerimalacokhoz értők is kiváló tápnak tartanak. Nincs benne magkeverék, hántolatlan szotyi, kukorica mert ezek veszélyesek a tengerimalacokra. Viszont tele van értékes összetevőkkel és sok c-vitaminnal és is ezt használom és csak ezt ajánlom.
2011. okt. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én konkrétan Versele-Laga Cavia complete márkájút használok, mert ebben nincs se szotyi, se kukorica, ellenben magas a rosttartalma, ami jó az emésztésének és pelletált (rudacskás) formája miatt a hátsó fogakat is koptatja. Mivel nem különféle apró összetevőkből áll, ezért maradéktalanul elfogy, nem szelektálnak a röfik. Kicsit drága, de mivel kevés kell belőle, sokáig elég. A nyolc malacomnak egy 2,5 kg-os csomag 1 hónapra elég.
2011. okt. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ma látogattam el az állatkereskedésbe,megéztem a kocakínálatot,és a malackaennivalókat is :)))

Sok volt közte a Versele-Laga márkájú.:)


Még a Pepe tengerimalactápról hallottam,de arról nagyon rossz véleménnyel voltak a tenyésztők...

A HAlywood-ot és a Versele-Lagát majd kipróbáljuk(ha lesz rá lehetőségünk).:)

A válaszaitokat köszönöm!

2011. okt. 3. 18:30
 6/7 alizka0827 ***** válasza:
Halywood,Panzi..ezek jók.A panzis tele van gyümölcsös,zöldséges dolgokkal,meg vitaminnal.Az én malacom mondjuk ilyen kimértet eszik.1 kg-t szoktam venni,imádja.Vannak menne granulátumok,szárított zöldség,gyümölcs,széna,stb..Meg még szoktam venni neki pelletált tápot is mellé,az egy ideig elég.De a Versale Laga tápot is kipróbálhatod.:)
2012. júl. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bármelyik tápra esik a választásod, egy adaggal (fél kiló-kiló) szerezz abból is, amit addig ettek, és fokozatosan váltsd fel az újra, egyre többet keverj bele a régi közé!

Kérdezd meg azt is, hogy zöldféléből eddig mit ettek és azt is csak apránként változtasd meg, ha akarod!

2012. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!