Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nyüszög? Valami baja...

Miért nyüszög? Valami baja van ilyenkor?

Figyelt kérdés

Első kisállatomat tisztelhetem egy dzsungáriai höri személyében. :)

Egy hozzánemértő anyukától hoztam el, ki akarta vágni vadsága miatt.

Amennyire laikus szemmel meg tudom ítélni, egészséges teljesen, szép a bundája, nincsenek sebei (leszámítva egy nagyon réginek tűnő lyukacskát a fülén), és jó kedve van. A kakija is szépen formált kis hurkácska, bár abból jó sokat alkot :D


Kérdésre visszatérve: főleg reggelente nyüszög bent a házában. Nemtudom mire vélni a dolgot, nem hangzik túl jól... olyan hangokat ad ki, mint a sípolós játékok, csak halkan, alig hallhatóan.

Sok mindent megtanultam már abban az 1 hónapban amíg itt volt, de ez új nekem :/


Mi van vele ilyenkor? Remélem nem beteg vagy ilyesmi :S


2011. okt. 5. 11:19
 1/7 A kérdező kommentje:

Látom még nem jöttek válaszok, de ha valaki idetévedne, megosztom vele a felviágosodásom:

lehet hogy "káromkodik"? :D

Most hogy jobban belegondoltam, mindig takarításra rákövetkező reggelen hallom ezt tőle (tegnap este takarítottam)...

Sajnos kénytelen vagyok a kis házát is feltúrni, mert a házon belül kakil főleg, és nagyon büdös egy idő után. Így is vagyok annyira rendes, hetente csak egyszer túrom fel a házát mert szegénykém sokat szokta rendezgetni.

Próbálom a kaját amit elraktározott kiválogatni és visszarakni, de persze már csak a friss alomból meg a szagokból tudja hogy megint feltúrtam mindent :)

2011. okt. 5. 12:03
 2/7 Septimius ***** válasza:
Furcsa, mert én is erre a következtetésre jutottam, hogy akkor ad ilyen hangokat, ha valami nem tetszik neki. Ha kiborítom a házából, vagy átrendezem, vagy egyéb változás következik be, akkor gyakran hallom, hogy cok-cok-cok. Szerintem tuti nincs semmi baja, mert (nekem ugyan aranyhörcsim van,)már a nagy könyv szerint rég meg kellett volna halnia, de még mindig él. Januárban lesz 3 éves, remélem megéli, holott elvileg max 2 évet élhetnek. Szóval szerintem sem azért csinálja, mert beteg vagy ilyesmi.
2011. okt. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az dzsungáriai hörcsim is szokott álmában nyüszögő, cincogó hangokat kiadni. Szerintem nincs baja, talán álmodik :)

Előzőnek : az aranyhörcsög átlagban 3-4 évet él, de nekem már volt 5 éves is :))

2011. okt. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

*én

kimaradt

2011. okt. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam akkor :)

Nagyon megszerettem a kiskrapekot, amilyen rossz volt az előző tulajnál, annyira kezes nálam.

Szegénykémnek se alom se játékok nem voltak a ketrecében, gondolom halálra unta magát :/

2011. okt. 5. 12:49
 6/7 A kérdező kommentje:
Septimius, további jó egészséget a kiskedvencnek :)
2011. okt. 5. 12:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Remélem nincs semmi baja, csak duzzog:) Az én dzsungim régen folyamatosan ilyen hangokat adott ki. Neki sajnos valami szívbetegsége lett mi után megmászta a hím hörcsögöm, ezért ő a nehéz légzés miatt hallatott olyan hangokat:(
2011. okt. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!