Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Miket kell ilyenkor...

SOS! Miket kell ilyenkor tennem ha picinyei születtek a szíriai aranyhörcsögömnek?

Figyelt kérdés
Díszállatkereskedésből pár napja vásárolt hörim anyuka lett a mai napon. Nem tudtam, hogy picinyei lesznek, senki sem tudta. Ilyen helyzetben még nem voltam! Mit kell tennem, hogy ne egye meg őket és szépen fejlődjenek a picik? Anyahörinek miket adjak enni és megnézhetem-e a piciket minden nap? Mert ők egy kis hörcsögházban születtek és csak akkor látom őket, ha felemelem a házikó tetejét. Ezt megtehetem? Azt nem tudom, hányan vannak, mert a takarótól és forgácstól nem láttam őket, de 5-nél tutira több kishöri született.
2011. okt. 16. 20:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyúlj hozzájuk , add a rendes kaját az anyának + fehérjének lisztkukacot is :)
2011. okt. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem nyúlok hozzájuk, de úgy megnézhetem őket, hogy felemelem a háztetőt néha? De kézzel nem érek hozzájuk.

Anyahörinek adtam kis csirkehúst, nokedlit, tejet, sok vitaminos magot meg gyümit és zöldséget. Holnap majd főzök neki tojást. Milyen gyakran kell neki ilyenkor tojást és tejet adni meg ilyen fehérjéket? Lehet minden nap is?

2011. okt. 16. 20:49
 3/15 anonim ***** válasza:
Persze meg lehet nézni én is megszoktam :) Mindennap lehet neki adni :) Persze nem egyszerre tojást meg tejfölt meg ilyesmit hanem mindennap mást vagyis én úgy szoktam :)
2011. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nokedli minek a hörcsögnek?
2011. okt. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Jó, majd én is így csinálom. Félek, nehogy megegye őket. Fehérjében nem lesz hiánya, mindent megkap. Így akkor nem eszi meg őket? Másfél hét múlva takarítsam ki a ketrecét? A kicsikhez mikor lehet hozzáérni leghamarabb? 3-4 hetesen?
2011. okt. 16. 21:06
 6/15 anonim ***** válasza:

Két hetesen már kézbe veheted őket óvatosan.

De ezt a nokedli dolgot én sem értem...azt azért nem kellene.

Lisztkukac, joghurtos dropszok, esetleg kevés kemény sajt elég fehérjeforrás.

És persze zöldségek, gyümölcsök magvak + friss víz.

2011. okt. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem bírd ki, hogy nem "leskelődsz". Az alom megevésének a leggyakoribb oka az, ha az anya nem érzi biztonságban magát, és a kicsiket. Ráadásul a tiéd, még nem is igazán érezheti magát otthon nálad, hiszen most került csak hozzád. Hagyd békén egyelőre a kis "családot", gondoskodj az anya megfelelő táplálásáról, de ne akard mindenáron látni a kicsiket.
2011. okt. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Jó, csak nem is fogom tudni, ha netán véletlenül meghal egy pici, és ott marad köztük...az nem baj?

Abból tudom, hogy van élő kishöri, hogy hallom néha a sírást, pl. ma reggel is hallottam. De ha nem fogom hallani 1 napig, akkor lehet oda kell néznem rájuk. Vagy meddig sírnak, 4 hetes korukig minden nap lehet néha hallani őket?

2011. okt. 17. 08:15
 9/15 anonim ***** válasza:

Kb. két hetes koruk körül már elkezdenek kijárogatni a fészekből, akkor már látni fogod őket, és írtam, hogy ilyenkor már óvatosan kézbe is lehet venni a kicsiket.

Ha netán addig elpusztulna valamelyik, arról majd gondoskodik az anya (vagy megeszi, vagy kirakja a fészekből).

Négy hetes korukban már elválaszthatók.

2011. okt. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És ha 2 hetes korukban kijárnak a picik és megsimogatom őket, akkor már az anyjuk nem fogja megenni őket amiért hozzáértem?
2011. okt. 17. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!