Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Állterhes a görim? Mit kell...

Állterhes a görim? Mit kell ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Van két nőstény görink, nem rég kaptuk őket. Az egyik göri 3 éves és dagadtak a mellbimbói,állandóan nyalogat minket is meg a másik görit is (ami nekünk nem baj mert nagyon aranyos,de sztem a másiknak már az agyára megy:D)és a levedlett szőréből kis kupacokat csinált.Mit kell ilyenkor tenni?
2011. okt. 5. 22:19
 1/10 x) ***** válasza:

Akkor lehet hogy nem állterhes. A legtöbb állatkereskedésben nincsenek különtéve a hím és nőstény hörcsögök így könnyen előfordulhatnak balesetek.

Ha meg mégsem igazi a dolog akkor hagyd, majd megunja.

2011. okt. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Állatorvoshoz kell vinni. Az tényleg két L. De az álterhes viszont egy L, mivel nem az állán terhes, hanem ál-, azaz nem valódi. Mármint vagy az, vagy tényleg vemhes. Majd a doki megmondja.

És mielőtt azzal jössz, hogy drága: a göri belehalhat, ha nem jut dokihoz, egyrészt. Másrészt meg látodlátod, vettél volna inkább tenyésztőtől görit, az csak egyszer lett volna drága.

2011. okt. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 x) ***** válasza:
Az álterhesről annyit hogy egy L-el aláhúzza pirossal, akkor gondoltam legyen 2 L úgy elfogadja. És mivel a gép nekem szent, így gondoltam igazat adok neki :)
2011. okt. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hová tart a világ, amikor a számítógéptől tanulunk helyesen írni, jaj... A logika meg mehet a kukába, mi?
2011. okt. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Vemhes nem lehet, mivel a másik göri is nőstény.
2011. okt. 5. 23:46
 6/10 tabaki ***** válasza:

Szerintem a válaszadókban nem tisztázódott, hogy görcsögökről vagy hörényekről van szó. Sztem, ha egyértelműen kiderül, hogy nem eshetett teherbe előzőleg, lehet, hogy egy hím jelenléte rendezné a hormonháztartását.

De, jut eszembe, az is lehet, hogy ez úgy hülyeség, ahogy van.

2011. okt. 6. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Volt egy 2 nap mikor volt egy hím is nálunk,2 napig vigyáztunk rá,de ivartalanított volt a hím, a kérdés az h akkor a jelenlététől is lehet akár ?
2011. okt. 6. 07:44
 8/10 Platypus ***** válasza:

A görényeknél az álvemhesség akkor alakul ki, ha elkötött hímmel pároztatják a tüzelés alatt, vagy injekcióval mulasztják el a túltüzelést, tehát mindenképpen kell hozzá egy párzás vagy annak megfelelő hormonális hatás. Göriknél a peteérést maga a párzás váltja ki, ez pedig szükséges az álvemhességhez is. Ha az ivartalan hím egy elkötött hím volt, akkor minden rendben, 40 napig tart kb. az álvemhesség, aztán elmúlik. Utána ne felejtsétek el ivartalanítani, mert ez a procedúra nagyon megviseli a szervezetét, és ha többször fordul elő, az akár az életébe is kerülhet.

Ha a az ivartalan hím herélt volt, akkor párzani sem tudott, és akkor vagy nagyon komoly baja van a nősténynek, pl. daganat, vagy valamikor ivaros hímmel találkozott és valóban vemhes.

2011. okt. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hormon injekcióval mulasztották el neki a túltüzelést. Akkor nincs semmi gond vele, majd 40 nap mulva elmulik neki ?
2011. okt. 6. 12:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát mivel hormon injekcióval lett elmulasztva ezért pár hét múlva visszatüzel,ezért jó lenne hamar túl esni az ivartalanításon vszeg nem terhes hanem csak álterhes és az ezzel jár:)
2011. okt. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!