Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SEGÍTSÉG! HOGY MARADNAK ÉLETBEN?

Cseszernye kérdése:

SEGÍTSÉG! HOGY MARADNAK ÉLETBEN?

Figyelt kérdés
Ma reggel ellet le a nyúl,ahol épp bérbe lakunk.. a tulajdonos angliába repült és szombaton jön vissza.nem szólt és nem is tudta szerintem h a nyulai vemhesek... tudom h nem lehet de ki kellet venni a kicsiket a ketrecből mert bele volt szorulva a lábuk és teljesen ki voltak hűlve... bent vannak most puha rongyba felmelegítve az ölembe..igyekeztem a lehető legkevesebbet hozzájuk érni kézzel.mennyi esély van rá hogy az anyja visszafogadja őket??? ha nem akkor hogy tartsam őket életbe????? adjatok ötleteket! minél gyorsabban.ha jol tudom tehéntejjel szabad etetni .de erősítsetek meg! és ha azzal azt fel kell forráznom előtte??? bármit tudtok írjatok!!!
2011. okt. 6. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Hova tünt az anya nyúl?? Tedd vissza hozzá gyorsan!!! Tehéntejjel? -.-" bébitejpótlóval etetheted őket, naponta többször és fülpiszálóval...

Takard be a kicsiket az anya nyúl szűrével mert megáznak! [Amit kitépett magából!]

2011. okt. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]

Talán közülük valaki többet tud.

2011. okt. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
az anyanyúl kb egy csipetnyi szőrt tépett ki magából ..a ketrec magasítva van amiből kiestek volna.az tartotta bent őket h beakadt a lábuk. és nem csinált fészket se nekik csak a ketrecbe taposta őket azok meg visítottak. én felmelegítettem őket h ne fagyjanak szét addig a párom letakarta a ketrec alját ronggyal meg szalmával h ne tudjanak kiesni... most tegyük akkor vissza őket??? azt olvastam h emberi szag után meg is ölheti őket. félek visszatenni... mi legyen?
2011. okt. 6. 10:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Én vissza tenném őket, talán még nem késő. De legyenek felügyelet mellett, mert valóban előfordulhat, hogy megeszi őket, még a szagotoktól függetlenül is. Ha nem fogadja el őket, akkor tehén tejjel semmiképp, még hígítva sem! Inkább kecske, vagy valami tápszer. Húgom egy nyuszit felnevelt hígított tehéntejjel, de a következő talált nyuszija elpusztult. Ők meg még nagyon picik is.
2011. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm,közben visszatettük őket..folyamatosan nézzük.remélem rendbe lesz.. a piciket előtte összedörzsöltük az anyaszőrrel is... egyelőre megszagolta őket és nekiállt enni..most nem foglalkozik velük..
2011. okt. 6. 11:16
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
Hívjál fel egy állatorvost, és megmondja, mit tegyél!!!
2011. okt. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
bízd a sorsukat az anya nyúlra!!!!
2011. okt. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Egy emberhez szokott anyanyúl nem fogja bántani a kölykeit csak azért, mert emberrel érintkezett. Bár az a része elég érdekes, hogy nem épített fészket, reméljük azért vannak benne anyai ösztönök. Kecsketejet vagy tápszert kaphatnak a pici nyuszik, ha nem eteti őket az anyjuk. Egyébként az anyanyúl általában 1 nap 1x eteti a kicsinyeit. Onnan látod, hogy minden oké velük, ha a picik hasa gömbölyű, duzzadt, ez azt jelenti, hogy akkor ettek. Innentől csak arra kell vigyázni, hogy ki ne hűljenek. Számolj be mindenképp a fejleményekről!
2011. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
na mi lett a nyulakkal?
2011. okt. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Na mi lett a nyuszikkal? Élnek még?
2011. okt. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!