Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aki ért a degukhoz segítesen...

Aki ért a degukhoz segítesen légyszi! (? ) Gyorsan!

Figyelt kérdés
Hétfőn kaptam két fiú degut, évek óta külön ketrecbe de állandóan egymás mellett voltak. Összeengedtem őket a szobában, nagyon örültek egymásnak, gondoltam jól el lesznek együtt. Amikor beraktam a végleges közös helyükre, egymásnak estek, ez normális? Azt hallottam hogy hagyni kell őket harcolni hogy kialakuljon a sorrend, igaz ez? Vagy egy idő után megszokják egymást és abbahagyják??? most elkülönítve vannak amíg takarítom őket. Segítsetek légyszi, gyorsan!!!! Köszi!!!!
2011. okt. 12. 16:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
És ha igen hogyan??
2011. okt. 12. 17:50
 12/16 anonim ***** válasza:

Tipp a linkelt oldal alján található.:

[link]

2011. okt. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hát, megpróbálom, köszi!
2011. okt. 12. 18:01
 14/16 anonim ***** válasza:
Ilyet en csinálj! Könnyedén megölhetik egymást! A ketrecet kell elválasztani valamivel, hogy méh közelebb kerüljenek egymáshoz. Ha már a rácson keresztül "beszélgetnek", és a legközelebb alszanak egymáshoz, akkor lehet összeengedni őket SEMLEGES terepen! Ez lehet mondjuk fürdőkád, mert ott könnyen közbe tudsz lépni, ha bunyó van. Ha másznak egymásra, vagy szekálják egymást, azt hagyd, de ha már hemperegnek, egyértelműen harcolnak, akkor szedd szét őket. Ezt minél többször meg kell csinálni. A "hagyni kell harcolni őket" nem azt jelenti, hogy hagyni kell, hogy széttépjék egymást. A dominancia harc, meg ez a harc teljesen más. A dominancia harcnál nem esnek egymásnak, nem okoznak vérző sebeket a másiknak.
2011. okt. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
[link] Balmenü, összeszoktatás.
2011. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Minden nap egy kicsit össze kell engedni őket, de nem szabad hagyni, hogy elfajuljanak a dolgok. Legyél ott végig, és csak addig hagyd őket együtt, amíg nem kezdik el ölni egymást. Nekem egy hétig tartott ez az összeszoktatás, aztán azóta már együtt laknak. Amíg ki nem alakul, melyikük a domináns fél, addig van csak bunyó, azután helyreáll a béke, és jól elvannak. Sokkal jobb nekik is, mint egyedül. Előfordul, hogy az erősebbik leszedi a másik farokbojtját, de ez csak esztétikai probléma, semmi baja nem lesz. be kell hintőporozni, vagy valamilyen sebfertőtlenítővel befújni, ami nem csíp.

Szóval a lényeg, hogy az ember türelmes legyen, és ne akarja azonnal összeereszteni őket, mert úgy tényleg komoly sérüléseket okozhatnak egymásnak.

2011. nov. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!