Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két lány nyuszi bántaná egymást?

Két lány nyuszi bántaná egymást?

Figyelt kérdés

Egy éves nőstény nyuszim egyedül maradt, miután öreg (10 éves) nyuszim elpusztult. Ezért szeretnék mellé venni (vagy befogadni) egy másik (nőstény) nyulat is, mivel eléggé unatkozik így egyedül.


A kérdésem a következő: mennyire valószínű, hogy a két nyúl bántaná egymást?


Kérem, olyanok írjanak, akiknek volt már tapasztalata nyulakkal, nem szeretném, ha egy rossz tanács miatt baja esne a nyusziknak. Egyébként minden tapasztalaton alapuló választ megköszönök, és felpontozok. =)


2011. okt. 16. 15:09
1 2
 1/11 segicség válasza:
Igen
2011. okt. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
Ha veszel nekik külön sminkkészletet, akkor nem.
2011. okt. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
igen
2011. okt. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Persze, az ugyanolyan neműek bántják egymást.


Vagy külön ketrec, vagy ivartalanítás (de akkor már inkább bakot vegyél mellé és azt ivartalaníttasd, mert olcsóbb és rutinműtét)

2011. okt. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Két nőstény nyúl szinte kizárt, hogy jól kijöjjenek egymással, még úgy sem, hogy mindketten ivartalanítva vannak. A nőstény nyuszik területvédők, pláne az azonos neműekkel szemben. (Barátnőméknek pl. 2 éve él egymás mellet 2 nőstény nyuszijuk, az egyik ivartalanítva van, a másik pár hónapja lett ivartalanítva, még mindig bántja az idősebb a fiatalabbat.)


Legnagyobb esélyed akkor van, ha bak nyuszit választasz a nőstény mellé, de készülj fel, hogy egy darabig valószínű, hogy külön ketrecben kell majd tartanod őket, mert tőle is védeni fogja a területét. Ja és persze természetesen ivartalanítsd a bak nyuszit.

Ha az összeszoktatás kapcsán esetleg lesz kérdésed, írj nyugodtan akár privit is.

2011. okt. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Nekem igazán nincs tapasztalatom de nekem is két lány nyuszim van az egyiket tegnap hoztuk a másik már majdnem egy hónapja nálam van.. de az egyik még kicsi a másik már van kb 3hónapos és összeraktuk őket egy 10percre, hogy bántanák-e egymást és a nagy nyuszi így ráugrott igazából nem bántotta csak így ráugrott a hátára de mi megijedtünk és szétszedtük szóval nem tudom, hogy bántotta volna-e vagy sem de én nem raktam össze őket.
2012. máj. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Olyan területen próbáljátok meg az összeszoktatást, ahol még egyik nyuszi sem járt (persze ha van ilyen). Kezdetben tegyétek egymás mellé a ketrecüket, aztán ha nincs gond, másnap szerintem próbáljátok meg.

Nem hiszem, hogy bántaná a nagy, olyan 3,5-4 hónaposan lesz ivarérett, addig szerintem nem lesz gond, utána már nagyon lutri sajnos.

2012. máj. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
ha testvérek akkor nem bántják egymást.
2012. máj. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem tapasztalatlanok írnak. Én már elég régóta tartok nyulat(többet is) és

1.egy lány és egy fiú szerintem tudjuk mit csinálnak

2.2 fiú bántja egymást ez tény

3. 2 lány viszont nem bántja egymást

2014. júl. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A nőstények területvédők, dominánsabbak a bakoknál.

Az enyém sem visel el semmilyen nyulat a saját területén (még bakot sem).

2014. júl. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!