Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Pár napja születtek kis...

Pár napja születtek kis nyuszik és ma eltűnt az összes, az anyanyuszi miért ette meg?

Figyelt kérdés
1 kis nyuszi feküdt halva a fészekben de vérben volt ,a többi nem volt már a fészekben,ez a 3. alma a nyúlnak.az első alom nem sikerült,nem foglalkozott velük,a 2.alom gyönyörű lett 5 kis nyuszka volt,viszont ez a 3. alom 5 nyuszija megint nem sikerült
2011. aug. 22. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
valami idegrendszeri gond lehet, vagy a másik, hogy megfogtátok-e a kis nyuszikat?
2011. aug. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valszeg szűk helyevan, nincs elegendő hűs ívóvize, vitaminhiányos táplálkozás, vagy egyszerűen le kel selejtezni! Nekem 15 évvel ezelőtt 600 anyanyulam volt, belőlük akartam élni, csak nem jött össze a gazdaságossága miatt / 160 ft.-ra esett a vágónyúl ára/ 6 évig vesződtem velük ! Még hobbinak sem kell ma már.
2011. aug. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen,mert ahogy kinyitottam az ólajtót hogy vizet és táplálékot adjak kiugráltak.de a 2-ik alomnál is voltak kézben és ott minden rendben volt,
2011. aug. 22. 16:33
 4/7 anonim ***** válasza:
akkor az anyát mint ahogy már korábban is irták selejtezni kell!nem lenne szabad megenie a kölykeit töbször ne is pároztasd ha 3 bol 2 nem sikerült ezután sem nagyobb az esély ,minimum 2. ellésre már tökéletesnek kéne legyen.
2011. aug. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megfogdosni meg egyáltalán nem kell, az is oka lehet! Utolsó előtti hozzászólásomhoz!
2011. aug. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem szabad megfogni első pár napokban, mert elszórja őket. Lehet, h vitamin hiánya volt/van és azért ette meg őket. A nyúl ösztönös állat és nem szereti, ha össze tapperóljak a kicsiket, egyszer megengedi hogy megfogjad egyszer meg nem. Lehet, hogy azt elfogaja, hogy megfogja a kicsiket, az aki játszik vele, eteti, takarítja. De ha odaadod első napokban a tesódnak, anyudnak akárkinek azt nem szabad. Nekem van most 35 kis nyuszim és egyik anya sem szórta el őket szerencsére, mindegyiknek első ellése volt. Kapnak gyömit és zöldet, szénát és szemes kaját is. :) Első napokban te se nyúlj be hozzá, utána már mehet, 1 hét után már biztos nem öli meg őket!!
2011. aug. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
fogalmam sincs miért ehette meg őket, de azt tudom, hogy a kis nyuszikat igenis meg kell fogdosni, át kell nézni őket, hogy a fészekben nincs-e elhullva apróság, mert elfertőződhet a többi. persze nem őrült módjára kell berontani a nyuszik közé, hanem előbb az anyát kell babusgatni, hogy átvegye a kezed az ő szagát.
2011. okt. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!