Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért Büdös a nyulam?

Miért Büdös a nyulam?

Figyelt kérdés

MIért lehet büdös a nyulam? Már több mint 1 hete nállam van egy kisseb nyúl, és hát eddig nemvolt nyulam, de az utóbbi 3 napban nagyon büdösnek találom, ez miért lehet? az ürüléke is megváltozott...

forgács van alatta, és rendszerese takarítom is.


2011. okt. 18. 19:41
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
mivel lehet fürdetni vagy hogy? a fenekét megmostam egy kicsit langyos vízel
2011. okt. 18. 19:50
 2/23 anonim válasza:
100%
gratulálok az értelmes hozzászóláshoz fölöttem. az ürüléke a büdösebb, vagy maga a nyúl? ha az ürüléke folyósabb lett, akkor vidd el állatorvoshoz, lehet h valami fertőzést vagy vírust kapott el. amúgy mivel eteted?
2011. okt. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
ja és amúgy nem kell megfürdetni a nyulat, mivel a rágcsálók magukat tisztítják. nekem is volt nyulam, azért tudom.
2011. okt. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Hát a nyúl büdösebb egy hörcsögnél. erős szagu a vizelete.
2011. okt. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

hát kap, szénát, kis szárított lucernát, zabot, árpát, 2-3 kis szem kukoricát meg mindig van neki vize tálben és az öitatóban is...meg ma vettem neki az állateledelenál ilyen lucerna tápot



ezek jók?

2011. okt. 18. 20:33
 6/23 anonim válasza:
hát én nyúltápot + szénát adtam neki, plusz néha répát. zöldségből meg szárítatlan növényekből nem szabad sokat, mert könnyen hasmenése lehet. a széna nagyon fontos, mert tele van rosttal, ha nem kap eleget, a saját szőrét kezdheti el enni. amúgy amit írtál kajákat, jóknak tűnnek, bár én ilyeneket nem adtam neki. :) a bundáját néha kefével kikefélheted, főleg, hogy jön a tél, és ilyenkor is vedlik.
2011. okt. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
köszi, szénája van, tele a szénatartója, kenyeret szabad, sok helyen írják hogy nem.... de írják hogy lehet.... szerinted mi igaz?
2011. okt. 18. 20:47
 8/23 anonim válasza:
hááát én nem adnék neki. de ha mégis szeretnél, szárazat és csak ritkán, majd eldönti, hogy ízlik-e neki vagy sem. :)
2011. okt. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
hát ízlett neki... mivel tudja koptatnia fogát akkor? olvastam hogy almafaágat szereti, attól nem lesz semmi baja?
2011. okt. 18. 21:33
 10/23 anonim ***** válasza:

Kenyeret nem szabad neki adni, nincs szüksége élesztőre vagy kovászra. széna,víz és táp kell neki, 3 hónapos kora után zöldség, gyümölcs.

minden nap cserélni kell az alomját, a pisije büdös, de gondolom a tied is az. szóval törődni kell vele, de maga a nyúl nem büdös. az enyém szagtalan,szoktam szaglászni.

2011. okt. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!