Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék háziállatnak valamil...

Szeretnék háziállatnak valamilyen rágcsálót! Szerintetek melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Tengerimalacon kívül tudtok ajánlani kisemlősöket, és azt is hogy miért?
2011. okt. 19. 10:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nyusziiiii

Csak mert édes

2011. okt. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én is ezzel a problémával küzdök.

A nyuszi tényleg édes, de azt tudom, hogy nagyon sok szőr jön belőle:(

Én olyasmin is gondolkozok, mint a csincsilla, degu. Nem akarok nagyon kicsit, és szeretném minden nap kiengedni a lakásban.

Szóval én is várom a tippeket:)

2011. okt. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mennyi időd,és pénzed van rá?
2011. okt. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Időm az van bőven, pénzem annál kevésbé. Nézegettem a csíkos mókust is, de az már drága.

A deguról mi a véleményetek?

2011. okt. 19. 10:59
 5/17 anonim ***** válasza:

A degu aranyos, csak sok törődés kell a kézhez szoktatásukhoz. Nem igényel sok pénzt és takarítást.

A nyuszinak szerintem nem hullik a szőre, nálunk legalábbis egyáltalán nem jellemző. Könnyű etetni, csak az oltást kell jobban megfizetni, első hónapban kettőt kell kapni, melynek darabja 2700 és 4200Ft között mozog. De őt elengedheted a lakásban, ott szaladgálhat körülötted egész nap, míg a degut nem ajánlatos magára hagyni szabadon, sőt még kézben is necces, mert nagyon könnyen bebújik valahova és megrágcsál mindent. Ő főleg ketrecbe való, a nyuszi viszont szabadon jobb.

2011. okt. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem szíriai aranyhörcsög. Az a legcukibb! És nem kerül sok pénzbe a tartása sem.

Nekem pont most lesznek majd eladó hörcsögeim, csak még nagyon picikék. Tehát majd ha megélik a 4 hetes kort akkor eladásra kerülnek. Közülük 1-et tartok majd meg. Jelenleg 3 naposak. Ha esetleg majd érdekel, írj emailt!

2011. okt. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Rágcsálók közül nekem volt aranyhörcsögöm, degum és nyuszim (ő jelenleg is velem van).

Aranyhörcsögöm nagyon bújós volt, akkor még tanultam, folyton a vállamon ült tanulás közben, aranyos volt, nagyon szerettem :)

Degujaim jó fejek voltak, nagyokat lehetett rajtuk nevetni.. Pláne akkor, amikor egy nála 1,5x nagyobb kiflidarabbal megpróbált felugrani hozzám az ágyra és csak a kiflit láttam fel-le emelkedni :D Ő egyik nagyon szelíd volt, volt hogy simán elaludt velem a takaró alatt, a másik nem volt ennyire kezes.

És hát a nyuszi.. Valóban vannak gondok a szőrével (az enyém iszonyatosan vedlik szinte egész évben), de a legtöbb ismerősömé évente 2x vedlik, mint ahogy az normális is. Nagyon szeretem, hozzá ragaszkodom az eddigi rágcsálóim közül a legjobban, hihetetlenül tüneményes, jópofa kis jószág :) Nálunk a lakás felében szabadon járhat-kelhet, nyúlbiztossá tettük a lakást és emelett szobatiszta.

Szóval én a nyuszit ajánlom :)

De! Hozzáteszem, ha egy nyuszit jól és megfelelően akarsz tartani, az első fél évben ez kb. 50eFt kiadást jelent (ketrec, oltások, ivartalanítás, stb.)

2011. okt. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem hörcsögök és degu volt, az utóbbit ajánlanám. Állati jó fej, minden nap kiengedtem, szaladgált, jött, nézte, hogy mit csinálok, néha bele is kontárkodott, nem volt harapós, bár kicsinek került hozzám, szerintem ez is számít. Nagyon sokszor nevettünk rajta, pl mikor az akvárium állvány alatti szűk helyen belefürdött a porcicába stb.
2011. okt. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

szíriai aranyhörcsög mellett döntöttem.

mi a véleményetek a Noé bárkája állatkereskedésről Árkádban Pesten?

2011. okt. 19. 16:04
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó állatkereskedés! :) Sokszor voltam már ott. Viszont egy jó tanács: ne elhamarkodotan válassz kisállatot.Sajnos én is egyszer beleestem abba a hibába, hogy gyorsan és minnél aranyosabb hörcsögöt szerettem volna és mi lett a vége? Hát az,hogy már 3 szor megharapott és nem merem bedugni a kezemet a ketrecébe, mert megharapja az ujjam. Viszont van egy nagyon aranyos hörcsögöm. Naszóval figyeld meg őket ( alaposan) és csak úgy válassz. Addig is sok szerencsét! :)
2011. okt. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!