Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszi tulajdonosoktól kérnék...

Nyuszi tulajdonosoktól kérnék tapasztalatokat, mennyire nehéz egy törpenyuszit tartani?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az etetésére, nevelésére, mennyire költséges? Ha kiengedem a ketrecéből, akkor miben tesznek kárt? Ha nem akarom kivinni a szabadba, hanem csakis házban marad, akkor is mindenképpen be kell oltatnom? Melyik nem a szelídebb? Mindenképpen ivartalanítani kell ahhoz, hogy nevelhető legyen? Sok oldalt elolvastam már a tartásukról, nevelésükről stb. elsősorban a hátrányokra lennék kíváncsi, mivel ott ilyenekről nem igazán írnak! Köszönöm :)
2011. júl. 23. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos hát az etetés: tápból elég egy zacskó havonta, ami 900 forint (legalább is az enyém) + a széna, amit az enyém eszik az egy elég nagy szatyor kb 2hónapig elég neki, vagy kicsit tovább és az 600 forint. Zöldség-gyümölcs mindig van itthon szóval az igazából nem az "ő költsége".

A kiengedésnél nagyon kell vigyázni a kábelekre mert előszeretettel rágcsálják meg és saját magukat is nagy veszélybe sodorják ezzel. Én pl. a szekrény mögé nem engedem be mert ott van pár kábel, a bejáratot eltorlaszolom pl. most egy pokróc van odahajtogatva amit nem igazán használok.

Szerintem mindenképpen oltasd be, mert a lakásba is elkaphat betegséget. Évente szerintem 4000 forintot megér, hogy egészséges,hosszú életű nyuszkód legyen:) (legalább is én ennyiért oltattam be kombinálttal.)

Az ivartalanítást több okból javasolják, illetve nem javasolják.

Ha egy nyuszi ivartalanítva van akkor sokkal szelídebb, kedvesebb, mert nem tombolnak a hormonjai. Emellett az ivartalanított nyuszik tovább is élnek, és nemiszervi betegségektől is védettek maradnak.

Viszont azért nem ajánlják mert elég kockázatos egy ilyen pici állat altatása.Mindenképp kell keresni egy olyan orvost aki kimondottan kisállatokra van szakosodva.

Egyébként nagyon megéri egy ilyen kis nyuszkó, nagyon imádni való állatok!!!!:))

Remélem tudtam segíteni!:))

Egy 6 hónapos kislány nyuszi gazdija:)

2011. júl. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
vannak hátrányai is,habár egy kiadós simizés után tuti elfelejted ezeket:)A mi nyuszink elég sok szénát eszik és sokat csak úgy kitépked a szénatartóból,amit aztán már nem nagyon eszik meg.szóval nem mondanám olcsónak a tartását,de kibírható.Ha ki van engedve bármit képes megrágni,nálunk a legújabb hogy a szőnyeget rágná egyfolytában.úgy tudom hogy a fiú nyuszik szelídebbek,de nyuszi függő is. Viszont egyátalán nem büdös,és 1-2hónap alatt szobatiszta lesz.Ha van elég időd foglalkozni vele,szerintem megéri,mert imádnivalóak.
2011. júl. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

CSak akkor engedd ki ha ott vagy, mert megrágja a vezetékeket. Az enyém az érettségimből harapott ki egy részt XD

Amúgy nem nevezném drágának, mmint most macsekom van az drágább.

Kellenek neki az oltások mert te is beviheted kintről a bacikat.

Ivartalanítani is érdemes, mert pl az enyém meghülyült teljesen.

Nagyon hátrányról nem tudok írni...csak h mindent megrág, ami szembe jön.

2011. júl. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

az én nyuszim egész nap kinnt van a lakásba, nem nagyon rágott semmit, jó a kábeleket ő is szeretné, de azok el vannak rejtve előle, nehogy baja essen :)) nyuszibiztossá kell tenni a lakást... 100%-osan szobatiszta, ivartalanítva lett 9 hónaposan, egy tünemény... akkor szeretem a legjobban, mikor szeretne valamit, akkor mindig jön utánam, rohangál körülöttem, főleg a konyha környékén, és várja a zöldségeket :D

költségesnek csak az elején költséges, mikor mindent egyszerre kell megvenni, ketrec, nyuszi, oltás, kaja, széna, ez így nem kevés... de utána már nem vészes.. minden tavasszal beoltatom, enyém is csak a lakásba van, de ide is be tudnak jönni a szúnyogok, nem kockáztatok! 3200 ft volt a nyuszi kombi oltás, nem egy nagy cucc :) az ivartalanításért 5000 ft-ot fizettem, kajára 1500- 2000 ft-ot költök egy hónapba kb. amúgy minden nyuszi más, nekem szerencsém van az enyémmel, hogy nem rág :)) én mindenképpen bak nyuszit szerettem volna, mert náluk könnyebben megy az ivartalanítás :) imádja simiztetni magát és szeret pakolni, vannak játékai, azokat dobálja rendezgeti... :)

2011. júl. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!