Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek a patkányaim alá,...

Mit tegyek a patkányaim alá, ill. mit csináljak, hogy ne legyenek ennyire büdösek?

Figyelt kérdés
Valami iszonyat, ilyen ammónia-szagot még életemben nem éreztem. :SSS
2011. okt. 23. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem 4 is volt, de sosem éreztem, hogy rettentő büdös lett volna.

Sima forgácsot használtam, heti 1-2-szer kellett takarítani őket.


Mondjuk aki kényesebb orrú, vagy nincs hozzászokva az megérzi, nekem anya mondta folyton mikor belépett a szobámba, hogy "patkányszag" van :)


Volt törpenyulam és fehér egerem is, na azok aztán tényleg büdösek voltak!

Sőt, még a tengerimalacaimnak is erősebb a szaga, mint a patkánynak.

2011. okt. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát nemtom, 2 fiút tartok, faforgács + széna alommal, heti 1x-2x vannak kitakarítva, és vmi iszonyat szaguk van :///
2011. okt. 23. 17:42
 3/12 anonim ***** válasza:
Takarítsd őket gyakrabban.
2011. okt. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy te vagy érzékeny a szagokra??

Jó nem mondom, hogy szagtalanok, de engem pl. sosem zavart.

Az egér, na az már igen, vagy a nyúl.

Ez "csak" erős ha már tisztításra érett az alom.


Nem tudom árt-e nekik vagy nem, talán megpróbálhatnál a forgács alá sima zeolitot szórni amit macskaalomnak árulnak, az felszívja a nedvességet, hátha nem lesz olyan büdös.

2011. okt. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
10 éve tartok dzsungáriai törpehörcsögöt, 1 éve tartok egereket. van nyulam, kutyám is. hozzá vagyok szokva a szagokhoz (de ezeknek szinte nincs is, tapasztalataim szerint) de ők... állandóan szellőztetek, megválni pedig nincs szívem tőlük.
2011. okt. 23. 17:56
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos nincs ötletem.

Nekem az egér volt büdös, neked a patkány, ez van.

Ha miskolci lennél még el is csábulnék, hogy örökbe fogadjam őket :)

2011. okt. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túl sok állati eredetű fehérjét kapnak, vagy valami betegségük van, vagy túl kicsi a helyük. Szobatiszták, tehát egy helyre intézik a dolgukat? Ha nem, tanítsd meg nekik, és akkor elég azt a részét takarítani a ketrecnek, akár naponta. Lehet ott akár egy almostálca is, sokkal egyszerűbb. Az egész ketrecet akkor meg bőven elég hetente. Így takarítsd őket gyakrabban, akár 2-3 naponta. Nem csak az a gond, hogy büdös, hanem hogy koszos, gondolj bele, nekik abban kell élniük!
2011. okt. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Lehet valamelyik berendezésük ilyen büdös, házikó, függőágy, mászóka... mindent alaposan moss át. Szerintem ezzel lesz a gond! Ketrecet is szépen alaposan sikáld át, meg az össz berendezést, utána nem lesz szaguk.

Amúgy én a szénát nem annyira javasolom, de a forgácsot se szerettem soha alattuk.

A legjobb az lenne, ha kialakítanál nekik egy "wc-dobozt", abba csutkaalmot és vedd rá őket h oda végezzék a dolgukat. A ketrec többi részébe meg tehetsz rongyokat, puha ruhákat. Nekem ilyen tartás mellett nem volt büdi a két fiú.

Sok sikert :)

2011. okt. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pellet almot használj, alá szórj egy nagyon kevés alom illatosítót, amit macskaalomba szoktak szórni de ide is jó, csak tényleg ne sokat és csak az aljára. Amúgy nálam a berendezéstől szokott büdi lenni. Ha fából vannak a cuccok például azokat cseréld műanyagra. A fa magába szívja a pisit és bűzlik bármit csinálsz is vele.
2011. okt. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok mint te!! :) volt már két hímpatkányom, ők sosem voltak ennyire büdösek (sőt, szinte egyáltalán nem) viszont a mostaniak ihaj...

Macskaalommal próbálkoztam, csutkaalommal, mindennapi takarítással, ezek az előzőknél beváltak, most viszont nem. Úgyhogy ha találsz valami megoldást légyszi írd meg nekem is :)

2011. okt. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!