Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem bírok a nyuszimmal. Mit...

Nem bírok a nyuszimmal. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Amióta teljesen felgyógyult az ivartalanításból (fiúka), azóta olyan rossz, hogy megőrülök már tőle. 2 percre nem lehet magára hagyni a szobában, mert szétkap valamit. Azt hittem, az ivartalanítástól nyugodtabb, kiszámíthatóbb lesz, mindenki ezt mondja, mindenhol ezt olvastam, ennek ellenére olyan rossz... Rágja a ruhákat, ágyneműt, amit csak elér (korábban sosem okozott különösebb gondot a rágás, fogai is rendben vannak, nincsenek túlnőve). Éjjel nem hagy minket aludni, folyamatosan emelgeti a wc-jét, amivel borzasztóan nagy zajt csap. Ilyenkor felkelünk, próbálunk csinálni vele valamit, fél percig csend van, aztán megint rákezd. Pedig kimozogja magát napközben eléggé. Eddig mindig nyugton volt éjjel, sőt... Csak akkor kezdett el hisztizni, hogy ő ki akar jönni, amikor már látta, hogy felkeltünk.

Amikor rosszat csinál, azzal próbálkozunk, hogy lenyomjuk a vállánál a földre, de ez sem mindig használ, az éjszakai zajongásnál meg főleg.

Alapból amúgy nagyon kedves nyuszi, ha magam mellé veszem, odabújik, és kiköveteli magának a simogatást, de ezzel a rosszasággal nem tudok mit kezdeni. Tegnap éjjel már az 5. felkelés után ketrecestül átraktuk a másik szobába, hogy tudjunk aludni.

Lehet, hogy csak azért csinálja, mert a gyógyulási idő alatt nem rohangált, csak rosszkedvűen üldögélt a kis gallérral a nyakán, és most bepótolja? Van rá esély, hogy lenyugszik, és újra kezelhető lesz a viselkedése?


2011. okt. 28. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy az ivartalanítással van összefüggésben... Nálunk is volt olyan, hogy egyszerűen nem lehetett tőle aludni és ki kellett, hogy rakjam ketrecestől az előszobába.

Egyik napról a másikra megszűnt.

Nem tudjátok megoldani, hogy nyúlbiztos legyen a szoba és éjszaka is szabadon járkálhasson?

2011. okt. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nyúlbiztos a szoba, de nem annyira, hogy felügyelet nélkül szabadon lehet hagyni. feljönne az ágyra, rágná az ágyneműt, szétrámol stb... sajnos esélytelen :( ha meg lehetne oldani, nem is lenne ketrec, és szabadon élhetne köztünk, de sajnos kell
2011. okt. 28. 19:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát attól még hogy ivartalanítva van attól még nyúl marad és nem lesz plüssállatka.:) Az ivartalanítással az ivaros viselkedés szüntethető meg, de nem a törpenyúl szokások.:) Igen, a nyuszik sokszor zajosak (hajnalban és este főleg), és rágcsálnak amit csak érnek. Próbálj minden olyan dolgot eltüntetni, elbarikádozni abban a szobában ahol ki van engedve, amiben kárt tehet. Ja és persze fél szemed mindig legyen rajta.:) A földre nyomás ezen nem fog segíteni, az csak domináns, territoriális, agresszív viselkedéssel szemben hatékony. Az átrakás éjszakára jó megoldás, én is kiteszem a szűrét mert nem tudnék tőle aludni. Éjszaka aktív állat lévén nála akkor van a duhajkodás ideje.:)
2011. okt. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
de eddig sosem csinált ilyeneket, akkor most miért változott meg?
2011. okt. 28. 20:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a korral jár. Mufi (az én nyuszim) szintén ilyen, pedig ő ivartalanított lány. Én éjjelente átlag ötször kelek hozzá és etetem, mert hisztizik, és dobálja a tányérját meg rázza a rácsot:D ez van, elkényeztettem. Azt tanácsolom, hogy ha meg tudod oldani, akkor tedd át éjszakára egy olyan helyre, ahol nem hallod őt...ha megtanulja hogy feleslegesen zajong, akkor le fog róla szokni. Vagy megpróbálhatod azt, hogy lefekvés előtt lefárasztod (megkergeted, játszol vele) nekem ez néha beválik. Az ágyneműtépés nálunk is megvan, meg ásni is szokott az ágyon (o_O) szegény ágyneműm már úgy néz ki mintha ementáli lenne, meg két cipőmet is tönkrevágta a rágásával, illetve a táskám fülét... hát ezek a nyuszik:D esetleg vegyél kutyának való kötélcsomó-rágókát, és áztasd be 100% almalébe, aztán csavard ki és add a nyuszinak... valószínűleg ízletesebb lesz, mint a cuccaid:D remélem segítettem:) Üdv:)
2011. nov. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!