Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez természetes a tengerimalacnál?

Ez természetes a tengerimalacnál?

Figyelt kérdés
Szóval az egyik hátsó talpa fekete, a másik pedig rózsaszín kéne, hogy legyen nem? és a probléma az, hogy vöröses ott :S amúgy bír járkálni...csak szerintem ez fájhat neki. :S A neten olvastam, hogy beszokták kenni körömvirág krémmel...Szerintetek érne valamit? Vagy mit tegyek?
2011. nov. 7. 01:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést.

Sok malackának a talpa tarka, vagyis a bőre színe más, hiszen ahol fehér szőr nő, ott rózsaszínes a bőre, ahol sötét, ott a bőre is sötétebb, foltos. A talpán ugyan nem nő szőr, de sok malackának felemás színű, mert ott is foltos. Szóval nem lehet így megmondani a leírásodból. Ha kicsit részleteznéd, hogy mindig ilyen volt, vagy csak most lett az egyik másmilyen, vagy hogy rálép-e, használja, vagy sántít, akkor többet tudnánk.

2011. nov. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az én malackámnak is 2 fekete és 2 rózsaszín talpa van, a szőre pedig sötét színű. másik malacomnak még a füle is sötét-világos tarka :)

nyomogasd meg neki, ha nem látod rajta hogy fáj neki vagy kellemetlen, akkor semmi baja.

2011. nov. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát nem sántít, csak picit lassan húzza a hátsó lábát. :D

de amúgy igazából rózsaszín kéne, hogy legyen a talp nem? nem pedig pirosas...

2011. nov. 7. 15:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Talpfekélyesedés? Alom tudja okozni, és azt nem árt, ha látja orvos. Esetleg ki kell pucolni a sebet, vagy ilyesmi.
2011. nov. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha rózsaszín az nem baj, ha piros akkor érdemes utána járni, hogy miért az. Nemcsak a tünetet a problémát is kezelni kell. Lehet piros a talpa a helytelen (durva, sérülést okozó) talaj miatt. Ilyen lehet például: a pellet magában. Okozhatja gyulladás amit a ritkán takarított alom okozhat, kicsípi neki a vizelet és a kaki amiben mászkál. Oka lehet még az allergia valamilyen alomra pl. forgácsra (főleg akkor jelentkezik ha illatosított a forgács). Neked és vagy orvosodnak kell rájönni, hogy mi okozza a problémát. Probléma lehet még a túlságosan visszahajló köröm ami böki a talpát de ha rendszeresen vágod a körmét nem lehet ilyen gond. (Ez súlyosan elhanyagolt állatoknál jelentkező probléma) A talpfekély is számításba jöhet de ez már komolyabb baj itt már feltétlen szükség van orvos segítségére. A körömvirág gyulladáscsökkentő érdemes vele bekenni pár napig naponta kétszer.
2011. nov. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát naponta van tisztítva, forgács és újság van alatta... Kb. 1 hónapja van nálam, és eddig még nem vágtam le a körmét, mert nem nagyon engedi... nektek hogy sikerült levágnotok a körmét? Köszönöm szépen a válaszokat.
2011. nov. 7. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!